Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Modern Araçlarla Eğitim Alıyor

125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Modern Araçlarla Eğitim Alıyor

haber haber -
21 0

Öğrenciler, Özel Sektör İşbirliğiyle Araçlar Üzerinde Uygulamalı Eğitimler Gerçekleştiriyor

125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, motorlu araçlar teknolojisi alanında özel sektör işbirliğiyle minibüs ve iki otomobil temin ederek öğrencilerine modern araçlarla eğitim imkanı sunuyor. Öğrenciler, bu araçlar üzerinde çeşitli bakım ve onarımlar yaparak gerçek hayatta karşılaşabilecekleri durumları deneyimleme fırsatı buluyor.

Atölyelerde İşbirliğiyle Kamu Binalarının Bakımı ve Reklam İmalatı Gerçekleştiriliyor

Öğrenciler, kamuya ait araçların bakımlarından tutun, klima gazı dolumuna kadar birçok işlemi gerçekleştirebiliyor. Ayrıca tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanında uygulamalı eğitim alan öğrenciler ise kamu binalarının kombi bakımlarını, petek temizliklerini ve baca gaz analizlerini yapıyor. Okul bünyesindeki reklam ve baskı atölyesinde ise kamu binaları için tabela ve yönlendirme baskıları imal ediliyor.

Okul Müdürü Cuma Kesme’nin Açıklamaları

Okul Müdürü Cuma Kesme, modern araçlarla eğitim verdiklerini ve öğrencilerin sektöre hazırlanmasında istihdam odaklı eğitim verildiğini belirtti. Kesme, okula hibe olarak alınan araçlar sayesinde öğrencilerin teorik bilgileri uygulamaya dönüştürdüğünü ve sektörde karşılaşabilecekleri her türlü durumu öğrenebildiklerini vurguladı.

Öğrencilerin Gelişimi ve Gelecek Planları

Öğrenciler, uygulamalı eğitim sayesinde el becerilerini geliştirerek iş bulma konusunda avantaj elde ediyorlar. İş bulma kaygısı olmayan öğrenciler, mezun olduktan sonra kendi iş yerlerini açabileceklerini ve sektörde önemli bir yere sahip olabileceklerini belirtiyorlar.

Gelecek kaygısı gütmeden meslek erbabı olarak yetişmeyi hedefleyen öğrencilere gerekli imkanları sunduklarını ifade eden Müdür Kesme, il genelindeki sanayi siteleriyle iyi ilişkiler içinde olduklarını ve mezun öğrencilerin çoğunun aktif olarak çalıştığını açıkladı.

İlgili Yazılar