Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. 3 Tesla MR Tanılama Evreleri

3 Tesla MR Tanılama Evreleri

haber haber -
26 0

3 Tesla MR Tanılama Evreleri

Yüksek çekim gücü sayesinde3 tesla mr vücudun pek çok noktasını görüntüleyerek var olan hastalıkları tespit ederek tanılar.

Hastanın omurga merkezi, beyin ve sinir sistemleri ve yaşanan ortopedi kazaları neticesinde ortaya çıkan problemlerin belirlenmesinde kullanılır.

Yüksek bir teknoloji ile üretilen bu cihazlar sayesinde hasta konforu üst düzeyde sağlanarak sağlıklı sonuçlar elde ediliyor.

Vücudun önemli kesitlerini bilgisayar ortamına aktararak tanılama ve tespit konusunda büyük destek sağlayan 3 tesla emar giderek yaygınlık kazanıyor.

Doğru tanı ve uygun tedavi yönteminin kullanılmasında büyük role sahip olan bu yeni nesil cihazlar sıklıkla tercih ediyor.

3 Tesla MR Nedir?

3 Tesla MR içeriğinde radyasyon barındırmayan ve vücudun pek çok bölgesini görüntüleyen teknolojik bir cihazdır.

Tıbbi teşhis amaçlı kullanılan 3 tesla emar insan vücudundaki dokuları, kemikleri görüntü kalitesi ile bilgisayar ortamına net bir şekilde aktarır.

3 Tesla MR Nasıl Çekilir?

Normal emar çekimi gibi kullanılan 3 Tesla emar cihazı kapalı fakat oldukça geniş bir alandan meydana gelir. Bu nedenle kapalı alan fobisi bulunan kişiler de rahatlıkla bu emar sisteminden yararlanabilir.

Hasta uygun kıyafetleri giydikten sonra emar masasına yatırılır ve doktorlar tarafından istenilen tüm görüntüler alınır.

3 Tesla MR’ın Avantajları Nelerdir?

Konforlu ve güvenilir bir ortam sunan 3 tesla mr sistemi kilolu ve kapalı alan fobisi bulunan kişiler için uygundur.

3 Tesla MR Neden İstenir?

Görüntü kalitesinden dolayı 3 Tesla emar pek çok hastalığın tanılanmasında ve teşhis edilmesinde istenir.

3 Tesla MR Ne Kadar Sürer?

Hastadan alınacak emar görüntülerin yaklaşık süresi 10-15 dakikadır.

Rahim Filmi Nedir?

Kadın hastalıklarını tespit etmek amacıyla kullanılan rahim filmi, rahmin genel yapısını görüntülemek amacıyla teknolojik cihazlar kullanılarak çekilen işlemin adıdır.

Tıp dilinde HSG olarak adlandırılan rahim filmi, rahim boşluğunu görüntüler ve tüplerdeki tıkanıklığı ortaya koyar.

Dolayısıyla rahim boşluğunda oluşan miyomlar, kitleler, kistler ve şişlikler net bir şekilde görüntülenerek uygun tedavi yöntemleri ile bu önemli problemlere son verilir. Ayrıca, rahim filmi fiyatları özel klinikler tarafından belirlenir.

Rahim Filmi Ne Zaman Çektirilir?

Rahim filmi daha çok adet döneminde çekilir. Bunun dışında adet döneminin bitmesinin hemen ardından cinsel ilişki yaşanmadı ise rahim filmi çekilebilir.

Rahim Filmi Ne Kadar Sürer?

Hsg yani rahim filmi 5-10 dakika içerisinde tamamlanır. Rahim filmi için randevu almak ve rahim filmi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak gerekir.

Rahim Filmi Ağrılı Bir İşlem Mi?

Hsg ağrılı bir işlem değildir. İsteğe bağlı olarak hastaya kısa süreli anestezi uygulanabilir.

Rahim Filmi Fiyatları

Rahim boşluğunu ve kanalların genel durumunu görüntüleyen rahim filmi fiyatları kullanılan teknolojik cihazların özellikleri doğrultusunda hesaplanır.

Görüntüleme Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Sağlık alanında yaşanan teknolojik gelişmeler görüntüleme merkezi konumunda bulunan kuruluşların daha donanımlı ve detaylı hizmetler sunmasını kolaylaştırıyor.

Bu hizmetler sayesinde birçok hastalık erken dönemde teşhis edilerek doğru tedavi yöntemleri ile iyileştirilir.

Bilgisayar ortamına aktarılan insan vücudu detaylı bir şekilde incelenerek hasta şikayetleri sonucunda pek çok hastalık tespit edilir.

Bu konuda büyük rol üstlenen görüntüleme merkezi ve sağlık kuruluşları ultrason görüntüleri, dijital mamografi, bilgisayarlı tomografi, kardiyak ultrason, check up, kemik mineral dansitometri gibi hizmetler sunar.

Görüntüleme Merkezi Ücretleri Ne Kadar?

Çekilen tüm emar görüntüleri hastanın şikâyeti üzerine yapılır. Dolayısıyla emar görüntüsünün alınacağı bölge sayısı ücretler üzerinde etkili olur. Bu noktada; görüntüleme merkezi ücretleri hakkında sabit bir fiyat söylemek mümkün değildir.

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir