Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Bakanlık Ekipleri Market Denetimlerini Sıklaştırdı

Bakanlık Ekipleri Market Denetimlerini Sıklaştırdı

haber haber -
10 0

Bayrama Hazırlık Kapsamında Denetimler Sürüyor

Bakanlığa bağlı ekipler, bayrama sayılı günler kala market denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik etiketlerin incelendiği denetimlerde, ürünlerin etiket ile kasa fiyatı arasında fark bulunup bulunmadığına dikkat ediliyor.

Denetimlerde Odak Noktaları

Ankara Ticaret Müdür Vekili Elif Tan, denetimlerde öncelikle ürünlerin etiketinin bulunup bulunmadığının kontrol edildiğini belirtti. Etiketlerdeki ürün fiyatının son değişim tarihi ile önceki fiyatına bakıldığını vurgulayan Tan, denetimlerin Kurban Bayramı öncesinde piyasa denetimlerine yoğun şekilde devam ettiğini kaydetti.

Diğer İl ve İlçelerdeki Denetimler

Antalya, Van, Diyarbakır, Adana ve Kütahya gibi farklı illerde de benzer denetimler gerçekleştiriliyor. İl müdürleri, Kurban Bayramı öncesi tüketicilerin mağduriyet yaşamaması için fiyat etiketi denetimlerinin devam edeceğini belirtiyor. Ekipler, marketlerde ürün fiyatları ve etiketlerini titizlikle inceliyor ve herhangi bir uygunsuzluk durumunda idari yaptırım uygulanıyor.

Denetimlerin amacı, tüketicilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde bilgilendirilmesi, fiyatlar konusunda şeffaflığın sağlanması ve haksız fiyat artışlarının önüne geçilmesidir. Vatandaşların ekonomik menfaatlerinin korunması ve alışverişlerinde güvenli bir ortam sağlanması için denetimlerin hassasiyetle yürütüldüğü vurgulanıyor.

İlgili Yazılar