Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Ben Aldırma Nedir ve Nasıl Uygulanır? 

Ben Aldırma Nedir ve Nasıl Uygulanır? 

haber haber -
21 0

Ben Aldırma Nedir ve Nasıl Uygulanır? 

Ben aldırma işlemi öncesinde benler hekim tarafından muayene edilir. Muayene aşamasında benlerin durumuna bakılır ve hangi yöntemle alınacağı kesinleşir. Ben aldırma işleminde hastanın acı ya da ağrı hissetmemesi için lokal anestezi uygulanır.

Ben Aldırma Tedavisi Hangi Mevsimde Yapılır?

İleride oluşabilecek komplikasyonların önüne geçilmesi bakımından ben aldırma oldukça yararlı ve sağlıklı bir işlemdir. Ben aldırma işlemi ile vücuttan dokular çıkarılır. Bu sayede ileride oluşabilecek hastalıkların da önüne geçilmiş olur.

Ben Aldırma Tedavisi Fiyatları 

Ben aldırma  özelinde bakanlığı onaylı merkezlerin internet siteleri üzerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle vücudunuzda sizi estetik yönden rahatsız eden benlerin aldırılması için hekime başvurmalısınız. Böylece fiyatlandırma konusunda da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dövme Sildirme Nedir?

Dövme cilt yüzeyinde kalıcı bir işlemdir. Herhangi bir nedenle vücuttaki dövmenin silinmek istenmesi modern yöntemlerle yapılabilir.

Dövme sildirme lazer yöntemi kullanılarak yapılabilecek bir işlemdir. Lazerle dövme sildirme işlemi son derece incelikli bir iştir. İşlem sırasında kullanılan lazer pigmenti görüp yok eder ve dokuya çok az zarar verir.

Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır? 

Dövme sildirme işlemi uzun ve zahmetli bir süreci kapsar. Lazerle yapılan dövme sildirme işlemlerinde her zaman yüzde yüz sonuca varmak mümkün olmayabilir. Bu nedenle dövme yaptırmadan önce iyi bir şekilde düşünülmeli ve buna göre karar verilmelidir. Çünkü dövme sildirme işlemi oldukça zor ve zahmetlidir.

Dövme Sildirme Yöntemleri Nelerdir? 

Lazerle dövme sildirme işlemi yapılmadan önce dövme ve cilt analizi yapılır. Dövme silme ve leke tedavisi için tasarlanmış olan özel lazer cihazları kullanılır. Lazer cihazının dalga boyu dövmenin boyutuna yoğunluğuna ve rengine göre ayarlanır.

Dövme Sildirme Fiyatları 

Dövme sildirme işlemi lazer cihazı kullanılarak yapılan bir işlemdir. Çok renkli boyalar kullanılmış olan dövmelerde farklı dalga boyutları kullanılır. Dövme sildirme fiyatları dövmenin boyutuna ve rengine bağlı olarak farklılık gösterir.

Jawline Dolgu Tedavisi Nedir? 

Jawline dolgusu çenenin uç kısmından kulak hizasına kadar uzanan kemik uzantısı boyunca yapılan bir uygulama işlemidir. Jawline dolgu ile çene köşesinden çene ucuna kadar olan yüz bölgesinin her iki yanının belirginleştirilmesi sağlanır.

Jawline dolgu uygulamalarında çene bölümü öne alınır. Çene bölgesi ile yüz bölgesi arasındaki olan uyumsuzluk ya da netliğini kaybetmiş olan çene hatları ön plana çıkartılır.

Jawline Dolgu Yöntemleri Nelerdir? 

Jawline dolgusu operasyonları enjeksiyon teknikleri ve iğneleme yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilir. Mevcut olan çukur bölgeleri doldurma işlemleri yapılır. Bununla birlikte fazla ön plana çıkmış olan noktalar dengelenir ve daha soft bir çene görüntüsü amaçlanır.

Yüzün alt bölümünü doldurma işlemlerinde şekillendirmek amacı ile bir takım termal dolgu türleri kullanılır. Jawline dolgu yaptırmadan önce alerji testi yaptırılmalıdır. Jawline dolgu işlemleri genellikle yağ hücreleri ile dolgu enjeksiyonu yapılarak gerçekleştirilir.

Jawline Dolgu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jawline dolgusu operasyonu sonrasında çene ucunda morluk ve şişlikler görülmesi normal bir durumdur. Meydana gelen bu şişlik ve morluklar kısa süre içerisinde geçer.

Uygulanan jawline operasyonundan sonra bazı ağrı ve semptomlar normaldir. Eğer ağrı ile karşılaşırsanız hekiminizin vermiş olduğu ağrı kesici ilaçları kullanmanız gereklidir. Çene dolgusu operasyonundan sonra bir hafta süresince dinlenmeniz gerekir. Bu dinlenme süreci  yaptırmış olduğunuz dolgunun kalıcılığı açısından oldukça önemlidir.

Jawline dolgu sonrasında bir haftalık dinlenme sürecinin sonunda normal yaşantınıza ve çalışma hayatınıza geri dönebilirsiniz. Jawline dolgusu genellikle 18 yaşından büyük olan her birey için yapılabilir.

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir