Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt Bakımı
  4. »
  5. Cildin Parlaması İçin Ne Yapmalıyım?

Cildin Parlaması İçin Ne Yapmalıyım?

haber haber -
25 0

Cildiniz yıllarca güneş ışınları ve benzeri etki eden faktörler doğrultusunda mat bir görünüme maruz kalabilir. İçerisinde bulunduğunuz durum doğrultusunda bir çok cilt sorununu da meydana getirebilir. Cildin parlaması için ne yapmalıyım? Haftada minimum 1 veya 2 kez uygulayacağınız cilt bakımı cildinizin daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüme bürünmesine yardımcı olur.

Cildimin Parlaması İçin Ne Yapmalıyım ve Nelere Dikkat Etmeliyim.

Çoğu bayanın ortak sorunu haline gelen cilt sorununuzu düzeltmek için haftalık olarak cildinize bakım yapmanız gerekmektedir, bunun içinde kendiniz için bir cilt bakımı türü seçip her hafta uygulamanız gerekmektedir.

  1. Donuk bir cilt yapısına sahip kişi, içerisinde bulundukları ortama çok dikkat etmelidir, Bu hususta cilt matlaşır ve kötü bir görünüme neden olabilir. Bu sorunu yaşayanlar kimlerdir; Bütün gün aynı ortamda insanlarla bir arada olanlar, spor aktiviteleri yapamayanlar, cilt bakımı uygulamayanlar veya makyajını temizlemeyen kişilerde bu sıklıkla görülmektedir. Peki bulunduğunuz durum zorunlu ise ne yapmalısınız? Sabah işe giderken veya akşam eve dönerken mutlaka yürümeyi tercih edin çünkü spor cilde oksijen depolar ve sağlığını olumlu bir şekilde etkilemekte. Bulunduğunuz iş ortamı veya ev içerisinde devamlı olarak içeriyi havalandırın.
  2. Cildinize cilt bakımı uygularken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise beslenirken tükettiğiniz gıdalar ile ilgili. Yağlı besinlerden olabildiğinice uzak durun, cildinizdeki dokuların beslenmesi için sebze tüketimi şart aynı zamanda cildinizi onarır. Tüketebildiğiniz kadar sebze tüketin. Gün içerisinde mutlaka yeteri kadar meyve tüketimi yapın, meyve cildinize gerekli olan tüm vitaminleri depolamanızı sağlayarak vücudunuzu dinç tutar ve cilt sağlığınıza olumlu etkiler sağlar.
  3. Cilt bakımınızı belirli ve düzenli bir şekilde uygulayın. Gözenekler ve kırışıklıklardan şikayet eden kişiler mutlaka düzenli ve düzgün bir cilt bakımı uygulaması gerekir. Kendinizi cilt bakımına alıştırarak buna zorlamanız sizin faydanıza olacaktır.
  4. Daha canlı ve parlak bir cilde sahip olmak için geceleri uyumadan evvel cildinize mutlaka tonik uygulayın. Cilde uygulanan tonik sayesinde cildiniz ölü hücrelerden arınır ve yenilenmesini sağlar. Cildiniz sabah uyandığınızda daha parlak ve daha dinç bir yapıya sahip olacaktır. Tonik size yorucu geliyorsa eğer hiç olmazsa aralarında en doğalı ve en zahmetsizi olan soda ile cildinize tonik uygulaması yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir