Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Yatırımcılara Dijital Hizmetler Sundu

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Yatırımcılara Dijital Hizmetler Sundu

haber haber -
29 0

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, Yatırımcılara Yönelik İki Dijital Proje Hakkında Bilgi Verdi

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, ofisin yatırımcılara yönelik hizmete sunduğu iki dijital projeye ilişkin detayları paylaştı.

Sanal Yatırım Asistanı Projesi

Dağlıoğlu, ofisin sanal yatırım asistanı projesinin tanıtım ve iletişim faaliyetlerine büyük katkı sağlayacağını belirtti. Yapay zeka destekli bu asistan projesi ilk olarak metin tabanlı olarak hayata geçirildi. Asistanın ses ve görüntülü fazları için çalışmaların devam ettiğini aktaran Dağlıoğlu, bu proje ile dil bariyerinin neredeyse ortadan kalkacağını vurguladı. Yatırımcılar ve ziyaretçiler, yapay zeka destekli asistan aracılığıyla 100’den fazla dilde ülkemizin uluslararası doğrudan yatırım ortamı hakkında bilgilere erişebilecekler.

Uluslararası Doğrudan Yatırım Terimleri Sözlüğü

Dağlıoğlu, ofisin 6 aylık bir süreç sonunda hazırladığı İngilizce Uluslararası Doğrudan Yatırım Terimleri Sözlüğü’nü de kullanıcıların erişimine açtığını duyurdu. Bu sözlük, uluslararası yatırım ekosistemi için bir başvuru kaynağı oluşturmayı amaçlayan kapsamlı bir çalışma olarak hayata geçirildi. Yapay zeka araçlarından da yararlanılarak hazırlanan sözlük, uluslararası yatırımcılar için önemli bir bilgi kaynağı olacak.

Yatırımcılara yön gösterecek “Sanal Yatırım Asistanı” ve “Uluslararası Doğrudan Yatırım Terimleri Sözlüğü”ne Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi internet sitesi üzerinden erişilebilmektedir.

İlgili Yazılar