Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Dhi Saç Ekimi Nedir?

Dhi Saç Ekimi Nedir?

haber haber -
46 0

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Kellik sorununu yok etmek için tercih edilen dhi saç ekimi kişilerde bulunan kellik sorununu yok etmek amacı ile tercih edilen bir işlemdir. Choi adlı tıbbi bur kalem ile yapılan bu işlem oldukça etkili sonuçlar gösterir.

DHI’ da Kullanılan Kalemlerin (implanter pen) Özellikleri Nelerdir?

Uygulanan dhi saç ekimi tedavisinde kullanılan kalemlerin içi boş olup yaylı sisteme sahiptirler. Bu yaylı mekanizma gedilerek işlem tamamlanmış olur.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi son teknoloji ve imkânlar ile gelişimi sağlanan choi adlı kalemler kullanılır. Bu kalem ile birlikte kişinin saç kökleri greftler dikkatli bir şekilde toplanır ve aynı zamanda choi ile kanallar açılarak toplanan saç kökleri ekilimi yapılır.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Tercih edilen ve son derece etkili olan dhi saç ekimi tedavisi saçları tamamen dökülen veya dökülmesi devam eden hemen hemen herkese uygulanan bir işlemdir.

Dhi Saç Ekiminin Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Uygulanan dhi saç ekimi tedavisinde dokuların sağ kalma oranı daha yüksek olup aynı zamanda kesi alanı daha az olduğu için kanama oranı da daha az seviyede olur. Bu sayede kişi operasyon sonrası daha hızlı iyileşme gösterir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Uygulanan saç ekimi tedavisi ilk önce kişinin sağlık durumuna bakılarak başlanır. Kişi bu işlem için sağlıklı ise saç analizi yapılır. Saç kökleri dikkatli bir şekilde toplanır. Daha sonra kanallar açılır ve saç kökleri yerleşimi yapılır.

Saç ekimi uygulanacak olan kimseler genel olarak saç dökülmesi ile karşılaşmış veya karşılaşıyor olan kimselerdir. Kişiyi son derece olumsuz etkileyen kellik sorunu uygulanan saç ekimi işlemi ile son bulur. Bu işlem safir saç ekimi, dhi saç ekimi olarak farklı yöntemler ile uygulanır.

Kişilerin birçok nedenden dolayı saçları dökülebilir. Bu da bazıları için sorun teşkil etmektedir. Fakat artık kellik kader olmaktan çıktı. Ülkemizde yapılan başarılı saç ekimi uygulamaları sayesinde isteyen herkes saç ekimi yaptırarak bu sorundan kurtulabilmektedir.

Saç Ekim Operasyonuna Hazırlık

Tercih edilen ve kellik sorununu bitiren saç ekimi işlemi öncesi fiyat konusunda kişiler ön bilgi toplayıp aynı zamanda sigara ve alkol kullanımını en az seviyeye indirmelidirler.

Saç Ekim Temel Aşamaları Nelerdir?

Saç ekimi uygulamasının birtakım aşamaları bulunmaktadır. Bunlar;

  • Uygulanan saç ekimi işleminde ilk olarak kişi belirli test ve işlemlere tutulur.
  • Sonra kişiden saç kökleri yani greftler toplanır
  • Ardından saç ekimi için kanal açılımı yapılır
  • Daha sonra ise toplanan saç kökleri kanallara yerleşimi yapılır.

Safir Saç Ekimi Nedir?

Uygulanan safir saç ekimi tedavisi safir adlı cevherinden üretilmiş olan ince uçlu kalemler ile uygulanan bir tedavi işlemdir. Saç dökülmelerine karşı son derece etkili olan bu tedavi ile birlikte kişiler hayal ettikleri görünümüne sahip olabilirler.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir saç ekiminde ilk olarak kişiden döner alma işlemi yapılır. Doner bölgeden alınan saç kökleri geliştirilen özel kalemlerden biri olan safir s ekimi yapılacak olan bölgeye v şeklinde açılan kesiler ile dikkatli bir şekilde yerleşimi yapılabilir. Saç ekimi tedavisinde hangi yöntemi kullanıyor olursan ol ilk önemli detay saça yapılan rezerve işlemidir.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

İhtiyaç duyulan safir saç ekimi tedavi yönteminde kullanılan safir özel ve doğal bir element olduğu için kişinin cildine herhangi bir zarar vermez. Aynı zamanda kişide işlem sonrası ağrı ve kanama az olup başarı oranı son derece yüksektir.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Safir saç ekimi tedavisinde kişiye daha sık ve pürüzsüz kanalların açılması sağlanıyor. Kanalların mikro düzeyde açılması kabuklanma oranı en az seviyeye indirilir. Bu sayede safir saç ekimi tedavi sonrası kişinin yarası çabuk iyileşiyor ve gözle görünür bir sorun kalmıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir