Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Digital Signane Ne İşe Yarar?

Digital Signane Ne İşe Yarar?

haber haber -
21 0

Digital Signane Ne İşe Yarar?

 

Digital Signane Türkçeye dijital tabelalar olarak çevrilebilir. Fotoğraf ve video içerikli dosyaların bir merkezden yönetilmesini sağlayan ve bir bilgisayar ağı yardımı ile ekrana aktarılmasıdır. İşletmeler bu sistemi farklı amaçlarla kullanabilirler.

 

Digital Signage Nedir?

Digital Signane; reklam yönlendirme, tanıtım ve pazarlama alanında kullanılan kapalı devre bir yayın sistemidir. Dijital içerikli dosyaları merkezi bir noktadan bilgisayar ağı yardımı ile ekranlara ileterek yayın akışı sağlanır. Dijital içerikler, bir ekrana bağlı olarak bilgisayar ya da medya oynatıcısı ile ekrana yansıtılır. Bilgisayar ve medya oynatıcısı ile aktarılan dijital tabela sistemini bir dizi bileşenden oluşur.

 

Bu oluşturan bileşenler;

 

l Donanım

l Yazılım

l Bağlantı

l Kurulum

l İçerik olarak sıralanabilir.

Digital Signage Kullanım Alanları

Dijital tabela, birçok sektörde kullanılan yeni nesil bir yayın, reklam, duyuru ve bilgilendirme sistemi olarak adlandırılır. Kurum kuruluş ve her alanda faaliyet gösteren tüm sektörlere uyarlanabilir bir sistemdir. Bu sistemin yaygın olarak kullanıldığı alanlar aşağıda listelenmiştir.

 

Bu sistem;

 

l Kurum içi iletişim; Kurum içi mesajlaşma hizmeti sunar. Yönetimden personele duyuru ve açıklamaların iletilmesi hizmeti sunar.

l Reklam; Tüketici yönlendirici tanım hizmeti sunar.

l Yön Bulma; Alışveriş merkezleri veya otoparklarda yön göstermek için dijital tabela hizmeti sunar.

l Kamu bilgilendirme; Hava durumu, dijital saat, döviz kurları bilgisi, haber başlıkları ya da anlık bilgilendirme hizmeti sunar.

l Menü bilgisi; Kafe ve lokanta gibi işletmelerin yemek fiyatları görselleri ya da içerikleri hakkında bilgi veren dijital tabela hizmeti sunar.

Led ekran

 

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir