Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Doğal görünümlü Saç Ekimi Yöntemleri

Doğal görünümlü Saç Ekimi Yöntemleri

haber haber -
45 0

Doğal görünümlü Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi saç dökülme problemine karşı geliştirilen kalıcı bir uygulamadır. Bu nedenle saç seyrelmesi ve kellik problemi bulunan kişiler bu modern yöntemler sayesinde doğal görünümlü saçlara sahip olurlar. Gelişen teknoloji ile birlikte yeni nesil saç ekim yöntemleri hem işlem sürecini kolaylaştırıyor hem de ortaya çıkan görüntüyü doğrudan etkiliyor.

Bu nedenle daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmak amacıyla saç ekim yöntemleri tercih edilir. Bu medikal estetik uygulamanın her geçen gün daha fazla ilgi görmesi başarı oranını etkiliyor. Dolayısı ile bu konuda hizmet şu an cerrah ve klinikler hastaların beklentisini en iyi şekilde karşılıyor. Saç ekimi kişinin özgüvenini arttırarak daha sağlam adımlar atmasını kolaylaştırıyor.

Saç Ekimi Nedir?

Etkili ve kalıcı bir işlem olan saç ekimi kişinin kendi vücudundan alınan greftlerin açık ve seyrek alanlara nakil edilmesi işlemidir. Donör bölge olarak tespit edilen alan genellikle ense bölgesidir. Çünkü burada bulunan saçlar hem sağlıklı hem de uyum sağlayıcı özelliktedir. Bu nedenle çeşitli yöntemlerle açılan kanallar içerisine toplanan greftler özenli ve profesyonel bir şekilde transfer edilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi aşamalardan meydana gelir. Öncelikle hastanın genel sağlık durumunun operasyona uygun olması gerekir. Ardından ihtiyaç duyulan greft sayısı tespit edilir ve verici bölgeden greftler alınır. Son aşamada ise toplanan greftler açılan kanallar içerisine yerleştirilir. Böylece saç ekim işlemi tamamlanır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

En yeni ve modern tekniklerden biri olan dhi saç ekimi doğrudan saç ektirme olarak bilinir. Bu nedenle toplanan greftler zarar görmeden hemen kanallar içerisine yerleştirilir ve böylece daha sağlıklı saçlar elde edilir.

Saç tipine uygun implanter kalemler kullanılarak yapılan dhi saç ekimi güvenilir olması nedeniyle ihtiyaç duyan herkese uygulanabilir. Erkek tipi saç dökülme problemine sahip olan herkes bu yöntemin avantajlarından yararlanabilir.

DHI Saç Ekimi Temel Aşamaları

Son teknoloji olarak kullanılan dhi saç ekimi bazı aşamalardan meydana gelir. Öncelikle sağlıklı saç folikülleri özenli bir şekilde toplanır ve implanter kalem içerisine yerleştirilir. Toplanan bu greftler uygun açılarla seyrelmiş veya açık alanlara transfer edilir.

Kullanılan kalemin itme özelliğinden dolayı saç folikülü istenilen alana ekilir. Uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli özellik kalem ucunun ölçüsü ve saç kökünün kalınlığıdır. Bu hususa dikkat edildiği takdirde son derece doğal ve dolgun saçlar elde edilir.

Safir Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Seyrekleşme ve kelleşme problemine karşı geliştirilen en yeni yöntemlerden biri olan safir saç ekimi cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle safir saç ekimi öncesinde saç ektirmek isteyen kişilerin öncelikle bu konuda profesyonel anlamda hizmet yürüten klinik tercihinde bulunması gerekir. Aynı zamanda işlemi gerçekleştirecek doktorun bu konuda tecrübeli olması gerekir.

Bu konuda verilen doğru kararlar elde edilecek sonuçları doğrudan etkiler. Kanama riskini arttırması nedeniyle işlemden bir hafta önce kan sulandırıcı ilaçlara ara verilmelidir. Saç ekimi işlemleri sırasında sigara ve alkol gibi ürünler belli bir süre kullanılmamalıdır.

Safir Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Safir saç ekimi sonrası hastanın dinlenmesi ve yeni ekilen hassas saç köklerini koruması gerekir. Bu nedenle ilk 3 gün saçın su ile temas etmemesi gerekir. Daha sonra özel şampuan ve solüsyonlar yardımı ile yıkanmalıdır.

Saç Ekimi Fiyatları

Özel ve geliştirilmiş bir teknoloji olan safir saç ekimi fiyatları nakil edilen greft sayısına ve kullanılan malzemelerin kalitesine uygun belirlenir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir