Göbek Deliğine Yağ Uygulamanın Faydaları

göbek deliğine yağ uygulama

Göbek Deliğine Yağ Sürmek

Göbek deliği, insanın yaşamındaki ilk yara izidir. Doğmadan önce anne ile kurulan tek iletişim kanalıdır. Besin bağı, yaşam bağı hatta psikolojik bağ da diyebiliriz.

Göbek bağından arta kalan bir yaşam izi göbek deliğinin, vücudun birçok bölgesi için işlevini arttırıcı ve düzenleyici görevi vardır. Vücudun ihtiyaç olduğu faydalı etkilerin, dışarıdan alınması için farklı bir yoldur. Ceviz yağı, zeytin yağı, limon yağı gibi bitkisel yağların göbek deliğine yağ sürmek ile vücuda pozitif etkiler iletmek mümkün.

Cildi Nemlendirir

Cilt için gerekli olan sağlık temalarından biridir, nemli bir forma sahip olmak. Bunun için ideal bitkisel yağlardan olan, zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı tercih edilebilir. Birkaç damla göbek deliği ve çevresine sürülmesi ile cildin pürüzsüz ve nemli bir yapıya kavuşması sağlanacaktır. Tabii ki banyo öncesi uygulamak kaydıyla.

Enfeksiyonları Tedavi Edebilir

Göbek deliği, vücutta en çok bakteri barındıran bölgedir. 2300’ ün üzerinde bakteri çeşidi vardır. Temizliğine de ayrıca dikkat edilmesi gereken, terden ve havasız kalması nedeniyle bakteriler için potansiyel barınma yeridir. Buna önlem olarak Hindistan cevizi yağı, çay ağacı yağı ve hardal yağı enfeksiyon riskini azaltan bitkisel yağlardır. Enfeksiyonları hem iyileştirici hem de önleyici etki gösterir.

göbek deliğine yağ uygulamanın faydaları

Adet Dönemi Stresini Azaltır

Anne ile psikolojik bir bağ görevi gören bu noktanın, sinir sistemi ile bağlantılı olmaması düşünülemez. Zencefil, ada çayı veya nane gibi uçucu yağ içeriğine sahip bitkisel ürünler, tam da bu sorun için çözümdür. Kramp ve ağrıları hafifletme göbek deliğine yağ uygulamanın faydaları arasındadır.

Mide Ağrısını İyileştirir

Karın ağrısı, hazımsızlık, ishal gibi rahatsızlarda, badem yağı veya zeytinyağının uygulanması, iyileştirici bir etki gösterebilir.

Enerji Verir

Göbek çakrası olarak belirtilen bir bölgenin, enerji vermesi olarak aktifleşmesi şeklinde fayda sağlar. Güç ve enerji verici yağlar listesinde; gül ve sandal ağacı yağı yer alır.

Doğurganlığı Arttırır

Doğumun ana temasından olan göbek bağının izi göbek deliği, hormonların düzenlenmesi için bir tetikleyici noktadır. Kadınların doğurganlık seviyesini yükseltirken, erkeklerde sperm sayısı ve sağlığını normal düzeylerden aşağı düşürmeyecektir. Ardıç ağacı yağı, damiana çayı veya guava yaprağı suyu uygulanması gereken bitkisel ürünlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.