Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yüz Bakımı
  4. »
  5. Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

haber haber -
29 0

Göz altı kırışıklıkları cilt tipine göre çok ya da daha az olan, yaşın ilerlemesiyle birlikte gelen, yaşam stili, beslenme ve stres gibi nedenlerden dolayı görülebilen bir cilt problemidir. Yaşlandıkça cilt yapısında incelme oluşur ve cilt esnekliğini kaybetmeye başlar. Esnekliğin kaybolduğu bölgelerde ise, birçok kişinin sorunu haline gelen kırışıklıklar görülmeye başlanır. Göz altında oluşan kırışıklıkların tamamen ortadan kaldırılması mümkün olmasa bile, doğal yöntemler uygulanarak azaltılabilir.

Göz Altı Kırışıklıklarını Gidermek İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Göz altında oluşan kırışıklıkları gidermek için, kırışıklığın olduğu bölgeleri nemli tutmanıza yarayacak, doğal içerikli kremleri kullanarak işe başlayabilirsiniz.

Bunun yanında düzenli bir beslenme programı oluşturmak önemlidir. Kırışıklıklar üzerinde etkili olan, antioksidan işlevine sahip sebze ve meyveleri tüketmek, size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Ayrıca bu gıdalardan alacağınız mineral ve vitaminler, cildin sağlığına kavuşmasında ve kendini toparlamasında etkili olacaktır.

Üzüm çekirdeği yağı kullanarak, hem cilt hem de göz altı kırışıklıkları ile savaşabilirsiniz. Bu yağın cildi besleyen ve nemlendiren bir etkisi vardır.

Ayrıca E vitamini kapsülleri edinerek, yatmadan önce kapsülü kırabilir ve içeriği göz altlarınıza sürebilirsiniz. Bu şekilde gözle görülür bir etki sağlayabilirsiniz. E vitamini takviyesi olarakta, ananas ve üzüm tüketmeniz faydalı olacaktır.

Göz çevresinde ya da göz altındaki kırışıklıkların görünümünü hafifletmek için, salatalık dilimleri kullanabilir ya da salatalık suyu sürebilirsiniz. Bu yöntem ince ve derin olmayan çizgiler üzerinde oldukça etkilidir.

Son olarak sabah ve akşam olmak üzere, bir pamuğa birkaç damla limon suyu damlatarak kırışıklarınıza uygulayabilirsiniz. Bir hafta içinde limon suyunun etkisini görecek ve şaşıracaksınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir