Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Makyaj
  4. »
  5. Gözleri Ortaya Çıkaran Makyaj Teknikleri

Gözleri Ortaya Çıkaran Makyaj Teknikleri

haber haber -
29 0

Küçük gözlüler genelde daha iri gözlere sahip olmak isterken büyük gözleri olanlarda daha ufak görünümlü gözleri beğenebilirler. Göz şeklinize göre makyaj yaparak gözlerinizi isterseniz olduğundan daha küçük isterseniz de gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj

Gözlerinizin çok küçük gözüktüğünü düşüyorsanız daha büyük gözlere sahip olmanız sadece bir makyaj hilesine bakar. Büyük görünümlü bir göz elde etmek için kesinlikle göz içine koyu renk bir kalem sürmekten kaçınmalısınız. Gözlerimizin içine beyaz ya da ten rengi bir kalem sürmeliyiz. Koyu bir göz kalemi ile gözlerimizin dış kısmını çerçevelemeliyiz. Bu şekilde göz kalemi kullanımı gözlerimizi olduğundan daha büyük gösterecektir. Ayrıca göz farı ve göz kalemi ile gözümüzün etrafına dumanlı bir göz makyajı da yaparsak artık iri göz makyajımız tamam demektir. Ayrıca gözlerinizi eyeliner ile de çerçevelerseniz bu gözlerinize ekstra bir büyüklük sağlayacaktır.

Gözleri Küçük Gösteren Makyaj

​Gözlerinizin daha küçük gözükmesi için ise gözünüzün içine siyah bir göz kalemi çekmelisiniz. Gözlerinizin dış kısmına asla göz kalemi ve eyeliner gibi uygulamalar yapmamalısınız. Dilerseniz gözünüzün iç kısmına uyguladığınız kalemden sonra göz kapağınızın üst kısmına açık tonlarda bir göz farı sürebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir