Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. İmplant Diş Tedavisi Özellikleri

İmplant Diş Tedavisi Özellikleri

haber haber -
22 0

İmplant Diş Tedavisi Özellikleri

Daha güzel gülebilmek, daha güzel ve kaliteli konuşabilmek adına implant tedavisi yapılır. Dişlerini kökten kaybedenler, damağında boş alanlar bulunanlar için yapılması daha uygundur.

Profesyonel ve son derece sağlıklı şekilde yapılan implant tedavisi, 18 yaşını dolduran ve diş köklerinde artık fonksiyonellik olmayan herkes için uygundur.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Büyük bir titizlikle yapılan implant tedavisi eksik dişlerin tamamlanmasına fayda sağlar. Sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmanıza yardımcı olur. Uzun yıllar boyunca sağlıklı ve dayanıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Estetik açıdan güzel bir gülüşe ve diksiyon açısından kaliteli bir konuşmaya sahip olabilirsiniz.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant diş yaptırmadan önce mutlaka dikkat edilmesi gereken durumlar mevcuttur. Damak yapısının uygun olup olmadığı kontrol ettirilmelidir. Herhangi bir kan hastalığını olmaması da önemlidir.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Her tedavi yönteminin kendine özel tedavi aşamaları mevcuttur. Öncelikle kök işlevini kaybeden dişler ağızdan temizlenir. Daha sonra damakta vida kökler için yer açılır. Açılan damaklara vidalar yerleştirilir. Vidaların üzerine ise implant dişler alınan ölçülere göre eklenir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Son derece profesyonel bir şekilde ve uygun gülüş tasarımı fiyatları kapsamında yapılmakta olan gülüş tasarımları birçok yöntemden oluşur. Estetik diş hekimliği kapsamında en çok başvurulan alanlardan birisidir. Gülüşün güzelleşmesi ve ağız sağlığının daha uzun ömürlü olması için yapılır. Gereken ölçüler alınır. Diş temizliği yapılır. Ardından gereken tedavi aşamasına geçilir.

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Belirli gülüş tasarımı fiyatları kapsamında yapılmakta olan tedavi yöntemleri arasında ortodontik işlemler, diş etlerinde var olan sorunların giderilmesi, zirkonyum kaplamalar, porselen kaplamalar, lamine kaplamalar ve beyazlatma gibi işlemler yer alır. Her bir tedavi yöntemi hastanın istek ve ihtiyaçlarına yönelik olarak yapılır.

Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

Son derece uygun olan gülüş tasarımı fiyatları sayesinde bütçenizi aşmanıza gerek kalmadan gülüşünüzü güzelleştirmeye hazır olabilirsiniz. Cerrahi bir uygulama olarak yapılan gülüş tasarımları sayesinde diş ve diş etlerinde var olan sorunlar giderilir.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Diş kliniklerinde uzman doktorlar tarafından uygulanmakta olan zirkonyum kaplama işlemlerinde öncelikle ölçüler alınır ve teşhis konulur. Zirkonyum maddeler için dişlerin uygun olup olmadığı kontrol edilir. Daha sonra hastanın süreci rahat geçirmesi için anestezi yapılır. Kaplama yapılacak olan dişler törpülenir ve uygun hale getirilir. Daha sonra kaplamalar dişlere geçirilir.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Uzman bir şekilde hayata geçirilen zirkonyum kaplama en sağlıklı ve en dayanıklı tedavi yöntemlerinden birisidir. Kırılma ve çatlama gibi sorunlar meydana gelmez. Doğal dişlere en yakın görünüm ve kullanım avantajını zirkonyum kaplamalar sunar.

Yapay diş olmalarına rağmen belli olmazlar. Korozyon ve oksitlenmeye karşı etkilidir. Mükemmel bir ışık geçirgenliğine sahiptir ve böylece güzel bir gülüşe sahip olmanızı sağlar.

Zirkonyum Kaplama Kimler için Uygundur?

18 yaşından itibaren diş kökleri sağlam ancak yüzeysel olarak dişlerinde sorun olan herkes için uygundur.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Bu tedaviyi gören herkes uzun ömürlü ve sağlıklı oluşundan ötürü memnuniyetini dile getirir.

Zirkonyum Kaplama Sırasında Ağrı Olur Mu?

Damaklara verilen anestezinin etkisinden ötürü tüm süreç çok konforlu geçer. Hastalar hiçbir şekilde ağrı ve acı hissetmezler. Son derece rahat ve kolay olarak kaplamalar dişlere geçirilir.

Zirkonyum Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Tüm aşamalar ele alındığında zirkonyum kaplama işlemi 5 gün içerisinde tamamlanan rahat bir işlemdir.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir