Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. İmplant Diş Tedavisi

İmplant Diş Tedavisi

haber haber -
21 0

İmplant Diş Tedavisi

İmplant tedavisi dişlerin gelişen teknolojiyle yerine vida takılmasıyla uygulanan işlemdir. Çene kemiklerine yerleştirilen vidalar üzerine protezler konularak hastaların eksik olan dişlerin tamamlandığı tedavi şeklidir.

İmplant Diş Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Tedavilerin tüm aşamaları çene kemikleri üzerinde yapılmasından dolayı kişilerin uygun olması önem taşır. İmplant tedavisi uygulanacak olan kişinin 18 yaşını, çene ve diş gelişimini tamamlamış olması gereklidir.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

İmplant tedavisi sonrasında doğal bir diş görünümüne sahiptir. Kırılma ya da çatlama kolaylıkla olmadığından uzun ömürlü bir kullanım olanağı mevcuttur. Rahat, sağlam ve güvenilir bir diş tedavisi olmasından dolayı sıklıkla eksik olan dişlerin yerine uygulanan bir tedavidir.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant uygulaması öncesinde kemik gelişiminin ve anesteziye hastanın uygunluğu belirlenmelidir. Detaylı muayene ve röntgen çekilerek dişlerin ölçüsü alınarak tedavi süreci başlatılır. Tercih edilecek olan yöntem ve dişlerin durumu belirlenmesi tedavi öncesi önem taşır.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Tek aşamalı ya da iki aşamalı olarak implant diş tedavileri uygulanır. Her iki aşamada da geçici köprüler yerleştirilerek iyileşme süresi beklenir.

İmplant Diş Neden Tercih Edilmeli?

İmplantlar uzun ömürlü ve kalıcı bir tedavi şekli olmasından dolayı tercih edilir. Protez ve kendi diş rengine yakın olmasından, sağlam ve güvenilir bir tedavi olmasından tercih edilmektedir.

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf plak tedavisi çarpık ve yapısı bozuk olan dişlerin düzeltilebilmesi için uygulanan bir tedavi şeklidir. Yenilikçi olan bu tedavi şekli diş tellerine alternatif olarak uygulanıp diş yapısının düzenlenebilmesi amacıyla uygulanır.

Şeffaf Plak Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Şeffaf plak tedavisi ortodontik bozukluklar, çarpıklık, aralıklı dişlerin olması ve yanlış kapanış tedavilerinde uygulanan bir tedavi şeklidir.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Çıkarılabilir olan şeffaf plakların uygulanması birçok avantaj sağlar. Takılıp çıkarılmasından dolayı tedaviye ara verilerek bakım yapılması oldukça kolaydır. Şeffaf bir görüntüye sahip olmasından estetik bir kaygıya neden olmaz. Kısa süreli ve etkili bir sonuç alınmasına son derece yardımcı olup kişiyi rahatsız eden bir yapısı bulunmaz.

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Hastaların dişlerin düzenlenebilmesi ve tedavi edilebilmesi için öncelikle ölçüler alınarak detaylı muayene sürecinden geçilir. Dişlerin pozisyonları planlandıktan sonra şeffaf plaklar teslim edilerek tedavi süreci başlar.

Diş Teli Olmadan Şeffaf Plaklarla Dişler Hareket Eder Mi?

Diş tedavisi fiyatları ile beraber tel ile yapılan tedaviye nazaran dişler daha rahat hareket gösterir. Şeffaf plaklarla dişler konforlu bir şekilde hareket eder.

Şeffaf Diş Plak Tedavisi Öncesinde Neler Yapılması Gerekir?

Plak tedavilerinden önce mutlaka detaylı ölçü alınması ve diş tedavisi fiyatları hakkında bilgi alınması önem taşır. Ortodontik bir tedavi olmasından dolayı işlemlerden önce diş taşı temizliği, çürüklerin giderilmesi gibi aşamalar tamamlanmalıdır. Mevcut sorunlar giderildikten sonra şeffaf plakların tedavi sürecine geçilebilir.

Şeffaf Diş Plak Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Plak tedavilerinden sonra mutlaka ağız içi bakımın yapılması ve hijyen kurallarına uygun davranılması önem taşır. Diş tedavisi fiyatları özelinde tedavi sonrasında koruyuculuğun devam edebilmesi için diş hekiminin önerdiği koruyucu plaklar kullanılmalıdır.

Şeffaf Plak Tedavisinde Alt ve Üst Yaş Sınırı Var Mıdır?

Diş tedavilerinde önemli olan kişinin çene ve kemik yapılarının uygun olmasıdır. Diş hekimlerinin detaylı muayenesi sonrasında uygun görülen adaylara tedavi süreci başlatılarak başarılı sonuçlar hızlı bir şekilde alınır. Hafif bir kuvvet uygulanmasından dolayı ileri yaşlarda da şeffaf plak tedavisi yaptırılmasında herhangi bir sakınca bulunmaz.

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir