Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Saç Bakımı
  4. »
  5. Kabarık Saçlar İçin Doğal Çözüm

Kabarık Saçlar İçin Doğal Çözüm

haber haber -
8 0

Kabarık saçlar, kişiye genellikle genetik yapının getirisi olan bir saç şeklidir. Bu noktayı vurgulayarak bir kenara bıraktığımızda, düz saçlara sahip kişiler de birçok nedenden dolayı, yapısını kaybederek kabarık hale gelen saçlarla baş başa kalabildiği aşikar.

Sıcak havalarda saç yapısının bozulması, uykudan sonra saçların şeklinin bozulması, saçların yağmura maruz kalması veya gün boyunca saçlarla fazlaca oynamak, rahatsızlık veren kabarık saçlara neden olur. Kısa bir etki ile hemen kıvrılmış bir forma bürünen kabarık saçlar için doğal çözümler mevcut. Bunlardan biri de saça uygulandığı takdirde, hem besleyici hem de kalıcı şekil veren doğal çözüm olan kabak maskesidir.

Saç Düzleştirici Kabak ve Bal Maskesi

  • 200 gr. kabak püresi
  • 1 yemek kaşığı bal

Kabarık saçlar, kabak püresi içine ilave dilen bal ile oluşturulan karışım, saç diplerinden başlanarak saç uçlarına kadar tatbik edilir. Saç düzleştirici maskeyi, duş alarak nemli hale getirilmiş saçta denemek uygundur.

Saçlara bu karışım uygulandıktan sonra, duş başlığı veya muadili bir örtü ile saçların tamamın kapatılır. Saçları kapatmadan önce düz şekilde tarayarak, nemli iken istenilen düz şekil verilecektir.15 dakika bu şekilde bekletilir. Kapatılan saçlarda, maskenin vermiş olduğu ısı ve nem daha fazla nüfuz edecektir.

Nemlendirici ve vitamin destekli bu saç maskesi sayesinde, kabarık saçlardan kurtulmak mümkün olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir