Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

kirpik perması

Hemen hemen tüm kadınlar kirpiklerinin daha uzun ve dolgun bir şekilde görünmesini isterler. Ve bunun için rimel kullanarak kirpiklerini dolgunlaştırmak için uygulamalar denerler. Ama bilinmesi gereken çok önemli bir nokta var, kirpiklerin dolgun ve uzun görünmesini sağlamak amacı ile uygulanan rimel kalıcı bir uygulama değildir. Kirpiklerinizin uzun ve dolgun görünmesini kalıcı olarak sağlamak istiyorsanız, kirpik perması uygulayın.

Kirpik perması uygulamasını yaptırmak isteyenlere kesinlikle işin ehli profesyonel bir bayan kuaföründe yaptırmalarını öneriyoruz. Eğer evinizde kendini yapmak istiyorsanız olabildiğince dikkatli olmanız gerekmekte. Güzellik veya kuaför salonlarında yaptıracağınız kirpik perması işleminde istediğiniz sonuca varabilirsiniz. Özel bigudiler ile yapılan kirpik permasının mantığı saça uygulanan perma ile eşittir.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

  • Özenle ve özel olarak hazırlamış olduğunuz bigudileri kirpiklerinize sarın.
  • Bigudileri kirpiklerinize sardıktan sonra kalıcı bir şekilde tutulmasını sağlamak amacı ile temin edilen malzemeyi sürün.
  • Uygulamış olduğunuz kirpik perması yaklaşık 25-30 dakika aralığında sürmektedir. Kirpikler bigudi ile sarıldıktan sonra ısı yansıtarak kirpiklere şekil verme işlemine geçebilirsiniz.
  • Bu uygulamayı yaptıktan sonra 5-10 dakika kadar bu şekilde bekletin.
  • Göz hat kenarları ve göze dikkat etmeniz gerekiyor, maddenin göze teması olmaması için son derece dikkatli olmanız gerekmektedir.
  • Makyaj yaparken hassas ve çok dikkatli bir şekilde yapmanız gerekmektedir, aksi taktirde kirpiklerde dökülme görülebilir.

Kirpik Permasının Kalıcılığı Ne Kadardır?

Kirpik perması yaptırdıktan sonra yaklaşık 2-2,5 ay sürmektedir. Bu zaman zarfından sonra kirpiklerin şekli giderek dağılır ve yapısı bozulmaya başlar. Sonuç böyle olunca maalesef tekrar kirpik perması yaptırmak zorunda kalacaksınız. 2 aylık periyotluk şekilde istediğiniz zaman kirpik perması yaptırabilirsiniz. Bayanlar rimel sürmek için her an müsait olamayabiliyor, bu nedenle kirpik perması yaptırmak tam size göre bir uygulama.

Dip Not: Kirpik perması kimyasal maddeler içeren ürünler ile yapıldığından ötürü kirpiklerinizin az da olsa zarar görmesini sağlar. Bu uygulamayı yaparken lütfen bu bilinç ile yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir