Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Saç Bakımı
  4. »
  5. Kıvırcık Saçları Düzeltme Yöntemleri

Kıvırcık Saçları Düzeltme Yöntemleri

haber haber -
46 0

Kıvırcık saçları olan birçok kişi düz saça sahip insanların saçlarına istek duyar. Kıvırcık yapıdaki saçları düz saça dönüştürme işlemi oldukça zahmetli işlerden biridir. Sıradan savma yöntemlerin uygulanması saçlara zarar vermektedir. Saçlara fön çekmek ve düzleştirmek geçici modellerden biri olmaktadır. Saçların düzleştirilmesinde en önemli noktalardan biri kısa periyotlarda saçları tutam tutam düzleştirme işlemine tabi tutmaktır. Bu yöntemlerle yapılan uygulamalar süre olarak kalıcı olmaktadır.

Saçları düzleştirme işlemine başlanmadan önce temiz bir konumda olması sağlanmalı, tarama aşamasında rahat bir şekil alması açısından saç kremleri kullanılmasına dikkat gösterilmeli.

Saçların doğal yapısı bozulmadan düzleştirilmek isteniyorsa kuru olması sağlanmalı. Zira ıslak saçlara yapılan uygulamalar saç tellerinin yanmasını sağlar.

Saçlar düzleştirilmeye hazır hale getirildiğinde uygulamaya saç diplerinden başlanmalı. Düzleştirici alet saç diplerinden saçların uçlarına doğru tarandığında kabarmadan düzleşme sağlanacaktır.

Daha kalıcı bir düzleşmeye sahip olmak için saç tutamlarına şekil verici köpük sürülür. Bu sayede saçlar daha kolay şekil alır ve düzleşen şeklini uzun müddet korur. Bunu korumak ve devam ettirmek için işlemin bitiminden sonra saç spreyi kullanılması en sağlıklı yollardan biridir. Bu tür spreyler saç biçimini korur, kötü hava koşullarına karşın mukavemet sağlar. Özellikle kıvırcık saçların düzelmiş halini korumasında kesinlikle kullanılır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir