Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır?

Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır?

haber haber -
39 0

Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır?

Halk arasında kızlık zarı olarak bilinse de dokunun adı aslında hymen’dir. Hymen’in tek amacı çocuğun sağlığının ergenlik çağına kadar korunmasıdır. Ergenlikten sonra enfeksiyon riski azalır. Hymen’in genişliği her bireyde farklılık gösterir. Bu bilgileri öğrendikten sonra kızlık zarı dikimi fiyatları araştırması yapabilirsiniz.

Kızlık Zarı Muayenesi Neden Yapılır?

Kadınlar çoğu zaman toplum baskısı sebebiyle hymen dokusunun herhangi bir durum sonucu bozulup bozulmadığını kontrol ettirir. Siz de böyle bir muayene yaptırmayı düşünüyorsanız kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında araştırma yapabilirsiniz. Muayene tıpkı diğer jinekolog muayeneleriyle benzerlik gösterir.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Eğer kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız yöntemler hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Hymen flep, mikrocerrahi ve vajina daraltma yöntemleriyle onarılabilir. Flep operasyonundan sonra hastalar genelde beklenenden fazla ağrı ve kanama durumuyla karşılaşabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Mümkün Mü?

Flep yönteminde vajinanın alt duvarında bulunan bir doku kaldırılır ve üst duvara dikilir. Mikrocerrahi yönteminde ise hymen dokusunun yırtılan kısımları birleştirilerek dikilir. Eğer geçmişinizde herhangi bir jinekolog muayene yaptırdıysanız vajina daraltmayla primer onarımı uygun görülür.

Kürtaj Nedir?

Kürtajın tam olarak ne anlama geldiğini bilmeden işlem yaptırmamanız önerilir. Bilindiği üzere kürtaj, rahmin içinden parça almaktır. İnsanlar kürtajı genelde istenmeyen hamileliğin sonlandırılması şeklinde düşünür. İşlemin sadece hamilelere uygulanmadığını öğrendikten sonra kürtaj fiyatları hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Eğer kürtaj fiyatları hakkında araştırmalar yapıyorsanız birtakım bilgiler edinmiş olmalısınız. Mesela kürtajın son regl tarihinizin itibaren 10 haftalık hamileliklerde geçerli olduğunu bilmeniz gerekir. Gebelik tarihi hesaplanırken birtakım hatalar yapıldığı görülür. Yani hamilelik süreniz düşündüğünüzden fazla olabilir.

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Uzmanlar çoğu zaman gebeliğin anne için sağlık sorunu oluşturduğunda sonlandırılmasını tavsiye eder. Kimi anne adaylarında gebeliğe bağlı böbrek, astım, hipertansiyon ya da kalp hastalıkları gözlemlenir. Bu tarz durumlarda doktorlar gebeliğin sonlandırılması için hizmet sunar. Bir başka durumsa ultrason sonucunda bebeğin ölü olduğunun anlaşılmasıdır.

Kürtaj Öncesi Hastanın Dikkat Etmesi ve Yapması Gerekenler

Doktorlar kürtaja başlamadan önce çoğunlukla anestezi ilacı verir. Eğer hastaya genel anestezi uygulanacaksa narkoz desteği yerine sedasyon ilaçları verilir. Lokal anesteziyle yapıldığında ise rahmin ağız kısmına uyuşturucu ilaç enjekte edilerek işleme devam edilir.

Kürtaj Sonrası Neler Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Kürtaj yaptırdıktan sonra 2-10 gün içerisinde vajinal kanamalara rastladıysanız endişelenmenize gerek yoktur. Bu durum kürtaj yaptıran birçok hastada gözlemlenir. Oluşan bu kanamalar giderek azalır ve en sonunda tamamen kesilir.

Kürtaj Fiyatları

İşlemi yaptırmayı düşünen insanlar genelde kürtaj fiyatları hakkında araştırma yapar. Siz de araştırmalarınızda fiyatları inceleyerek aklınızdaki soruların bir kısmını giderebilirsiniz. Fakat kürtaj yaptırmak için doktorun başarısını da göz önünde bulundurmayı unutmayın. Aksi takdirde sağlığınıza zarar verecek işlemler uygulanabilir.

Labioplasti Neden Uygulanır?

Kadınlar labioplasti işlemini en çok sarkma sorunuyla karşılaştığı için yaptırır. Meydana gelen bu sarkmaya tıp alanında labial hipertrofi adı verilir. Kimi zaman simetri sorunları yaşandığında da bu işleme başvurulur.

Labioplasti Kimlere Uygulanabilir?

Eğer 18 yaşından büyükseniz ve sarkma sorunu yaşıyorsanız labioplasti fiyatları hakkında araştırma yapabilirsiniz.

En İyi Labioplasti Tekniği Hangisidir?

Doktorlar genelde parsiyel rezeksiyon ve V plastiyi başarılı bulur. Ancak labioplasti fiyatları araştırması yaparken hastanın durumuna uygun yöntemler belirlendiğini de öğrenebilirsiniz.

Labioplasti Fiyatları

Sektörde hizmet için alınan fiyatlar oldukça değişkendir. Doktorlarla görüşürken labioplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir