Kuru Saçlar İçin Canlandırıcı Saç Maskeleri

kuru saçlar için maskeler

Kuru saçlar, kadınların ve erkeklerin ortak saç sorunlarından biridir. Saç derisinin zayıf, ölü derilerin hakim olduğu, saç köklerini yeterince besleyemeyen saç dokusunun, bir sonucudur saçların kuru ve cansız olması.

Kuru saçları canlandırıcı etkiyi, nemlendirici, saç dokularını besleyen ve saç dersinin pH dengesini sağlayan saç maskelerinin desteği ile mümkündür. Çevresel olumsuz etkenleri engelleyemediğimiz bu çağda, destekleyici doğal çözümler en büyük yardımcıdır.

Canlandırıcı Saç Maskeleri

Badem Yağı ve Zeytinyağı: Organik iki yağ, antioksidan bir karışım oluşturur. Olumsuz etkenlerden arınan saç derisinin pozitif gücü saçlara daha canlı bir görünüm kazandırır. Haftada iki yada üç kez uygulanabilir.

Badem Yağı ve Limon Suyu: Saçların yüksek vitamin ile beslenmesini, sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan bir canlandırıcı saç maskesidir. Badem yağının etkisiyle, saçlar parlaklık kazanır.

Kantaron Yağı ve Elma Sirkesi: İki nemlendirici organik müttefik, saçın gerekli nem düzeyine ulaşmasını sağlar. Antibakteriyel etkili karışım, pH dengesini de sağlamış olur. Kuru saçlar için canlandırıcı saç maskeleri arasında mutlaka kullanılması gereken bir karışımdır.

Sarımsak ve Bal: Sarımsak suyu ve bal karışımı, saçların hem nemli, saç derisinin ise ölü derilerden arınmış bir yapıya kavuşmasını sağlar. Sarımsak, saçtaki kan dolaşımını hızlandırır. 1 saat kadar bekletilen canlandırıcı saç maskesi, su ile yıkanır.

Aloe Vera ve Hindistan Cevizi Yağı: Saç ve cilt bakımı için liste başı iki doğal yağdır. İkisinin birleşiminden elde edilen karışım, saçlar için hafta iki üç kez uygulandığında, kalıcı parlaklık elde edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir