Lazer Epilasyonda Yeni Dönem Buz Lazer

buz lazer

Epilasyon, kuşkusuz ki vücudun hemen hemen her yerinde uygulanabilen, “istenmeyen tüyleri yok etme” konusunda kalıcılığı ile herkesi memnun edebilen bir işlemdir.  Bölgesel olarak istenmeyen tüyleri kalıcı olarak sona erdirme vaadinde bulunan epilasyon çeşitlerinden bazıları geçmişte istenen sonucu veremediği gibi ağrı, kızarıklık gibi yan etkileriyle kişiyi, konfordan uzaklaştırıyordu. Günümüz teknolojileriyle yeniden geliştirilen lazer epilasyon cihazları arasında yer alan buz lazer; kıl yoğunluğu, cilt tipi ya da tüy rengi fark etmeksizin etkin sonuçlar sunabilmektedir. Buz lazer epilasyon Eskişehir  medikal estetik doktoru Dr. Oğuz Uçar’dan lazer epilasyonda yeni bir çağ açan buz lazer teknolojisine dair önemli bilgiler edindik.

Lazer Epilasyonda Yeni Dönem: Buz Lazer Teknolojisi

Çeşitli dalga boyları ve enerjilere sahip lazer cihazlarına bir yenisi daha eklendi. Buz lazer adı verilen yeni lazer cihazı, ICE teknolojisine sahiptir. ICE teknolojisi ile donatılan buz lazer cihazları direk kıl köklerine etki ederken cilde zarar vermez ve hiçbir şekilde ağrı, acı hissiyatı oluşturmaz. Genital bölgeye, koltuk altına, bacaklara, sırta, omuzlara, kollara, bıyık bölgesine ve enseye rahatlıkla uygulanabilen buz lazer epilasyonu, kıl ve tüy sorunu yaşayan herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Buz lazer epilasyon için medikal estetik uzmanına başvurduğunuzda size kıl köklerinizin değişik büyüme dönemlerinde ( anojen, katojen, telojen) olduğu söylenebilir. Bu kavramları ise açıklamakta fayda var. Anojen evresindeki kıllar, büyümeye devam ederler. Katojen evrede ise kıllar dinlenme sürecine girer ve daha az bir hızda büyürler. Telojen evrede ise kılların uzaması tamamen durmuştur. Buz lazer epilasyonun ilk aşamalarında anojen evrede bulunan kıl köklerine etki edilir ki bu aşamadan sonra 3 ila 4 haftanın geçmesi beklenir. Bunun sebebi ise diğer evrelerdeki kıl köklerinin anojen evreye erişmesi gerektiğidir. 4 ila 6 seans aralığında tamamlanan buz lazer epilasyon uygulaması için kesin seans ancak ve ancak seanslar sonunda belli olacaktır.

Buz Lazer Epilasyonun Avantajları

Ergonomi

Ufak bölgeler üstünde de uygulama olanağı sunan buz lazer epilasyon, kaş üstü gibi çeşitli bölgelerdeki istenmeyen tüylerin yok edilmesini sağlamıştır. Burun ve kulak içi tüylerine kadar minimal bölgelerdeki tüylenmelere de kalıcı çözüm sunan buz lazer, mükemmel ergonomisi ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Tüm Cilt/ Tüy Rengi ve Tipine Çözüm

Tüm cilt tipine sahip kişilerde tüy rengi ya da tipi fark etmeksizin “başarılı” sonuç sunabilen Buz lazer, derin yerleşimli kıl köklerinde bile istenen etkiyi yaratabilmektedir.

Daha Hızlı 

Her atışta daha büyük alanlara etki edebilen buz lazer epilasyon cihazı, eski sistem lazer epilasyonlara nazaran daha hızlı bir şekilde işlem yapma olanağı sunar. Tüm bacakları 30 dakikada tamamlayan Buz lazer cihazı ile saatlerce süren epilasyon seansları sona erdi. Seans sayısında da azalma sağlayan buz lazer teknolojileri ile kısa sürede etkin sonuçlar alınabildiği kanıtlanmıştır.

Ciltte lekelenmeye son veren, dört mevsim uygulama imkânı sunan buz lazer epilasyon, erkekler içinde uygun bir epilasyon seçeneğidir. Böylece artık hem kadınlar hem de erkekler; istemediği tüylerden buz lazer ile kısa sürede kalıcı bir şekilde kurtulabilmektedir.

Buz Lazer Epilasyon Eskişehir’de Nerede Yapılıyor?

Kıl kökünde 45 derecelik bir ısı oluşturan buz lazer epilasyon ile nazik, güvenli bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün. Folikül tabanına hasar veren ve kılcal damarları kapatan buz lazer epilasyon sonrası daha fazla kıl oluşamayacaktır. Dalga boyu en uzun epilasyon lazeri olan buz lazer epilasyon, kıl kökünün beslenmesini engellemektedir. Erkekler ve kadınlar tarafından bu tür avantajları nedeniyle sıklıklatercih edilen buz lazer, Eskişehir’de Dr. Oğuz Uçar tarafından başarıyla uygulanmaktadır. Buz lazer epilasyon Eskişehir denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Dr. Oğuz Uçar’la buz lazer epilasyonu denemek için www.droguzucar.com’u hemen ziyaret edebilir, randevunuzu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir