Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. LGS Sınav Yerleri ve Giriş Belgeleri Hakkında Bilgiler

LGS Sınav Yerleri ve Giriş Belgeleri Hakkında Bilgiler

haber haber -
28 0

LGS Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

LGS sınav giriş belgeleri, 24 Mayıs 2024 tarihinden itibaren açıklanacak.

LGS Giriş Belgeleri Nasıl Alınacak?

LGS giriş belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınacak, mühürlenecek ve onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek. Öğrenciler sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ile geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulunduracaklar.

LGS Ne Zaman Gerçekleşecek?

LGS sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak. 2024 LGS sınavının soru sayısı ve şekli değişmeyecek.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, sınav takvimi ve süreci ile ilgili duyuruları devam edeceklerini belirtti. Yanlış cevapların üçte biri doğru cevaplardan çıkarılacak.

LGS Sınavında Neler Olacak?

LGS sınavında Türkçe, TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru yer alacak. Sözel ve sayısal bölümlerde her alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek.

Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak. Sınavda öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme gibi becerileri ölçülecek.

İlgili Yazılar