Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Lipödem Tedavisi

Lipödem Tedavisi

haber haber -
11 0

Lipödem Tedavisi

Lipödem genellikle ağrılı yağlanma problemi olarak bilinir. Dolayısıyla kişinin yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktır. Lipödemin tipine göre lipödem tedavisi değişkenlik gösterir.

Hastalığın tedavisi günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda mümkündür. Farklı metotların kullanıldığı lipödem tedavisi için daha çok egzersizler, manuel lenfatik drenaj ve cerrahi tedavi yöntemleri tercih edilir.

Lipödem Nasıl Gelişir?

Lipödem deri altında biriken yağ dokusunun zamanla genişleyerek pürüzlü hale gelmesi sonucu gelişim gösterir.

Erken dönemde tedavi edilmediği takdirde hastalık ilerlemeye devam eder. Son aşamada ise hasta yatağa bağımlı hale gelir. Dolayısıyla lipödem tedavisi için geç kalınmamalıdır.

Lipödem Ne Zaman Başlar?

Lipödem daha çok genetik yatkınlık neticesinde ortaya çıkar. Hastalık ergenlik döneminden itibaren ortaya çıkmaya başlar.

Lipödem Belirtileri Nelerdir?

Lipödem çeşitli belirtiler halinde baş gösterir. Doku hastalığı olarak bilinen lipödem ağrı, morarma, hareket edememe sonucu ortaya çıkan obezite, eklem sorunları, hareket güçlüğü, bacak ağrısı ve şişlik gibi belirtiler gösterir. Bu belirtilerin ciddi manada hissedilmesi halinde lipödem tedavisi kaçınılmaz olur.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Otoplasti olarak adlandırılan kepçe kulak ameliyatı kulak estetiği amacıyla yapılan cerrahi operasyona verilen isimdir.

Özel klinikler tarafından kepçe kulak ameliyatı fiyatı belirlenir. Dolayısıyla bu konuda birebir görüşerek detaylı bilgi almak daha sağlıklı olacaktır. Ülkemizde yaygın bir şekilde görülen kepçe kulak görüntüsü estetik açıdan insanları rahatsız etmektedir.

Bu nedenle kepçe kulak ameliyatı uzman cerrahlar tarafından pratik bir şekilde kolayca yapılır.

Özellikle ameliyatın risk içerip içermemesi konusunda tereddüt yaşayanlar herhangi bir problemle karşılaşmazlar. Çünkü kepçe kulak ameliyatı ciddi riskler içerisinde barındırmaz.

Kolay ve basit yöntemler de kısa sürede işlem gerçekleşir. Ayrıca, kepçe kulak ameliyatı fiyatı her yıl güncellendiği gibi bu yıl da yeniden güncellenerek hastalara duyurulur.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kliniklerde ve hastanede kulak kıkırdağını yeniden şekillendirmek amacıyla kepçe kulak ameliyatı yapılır. Ameliyat sırasında kullanılan anestezi sayesinde hasta herhangi bir ağrı hissetmez.

Ameliyat kulağın ön ya da arka kısmından yapılır. Kulak kıkırdağı istenilen boyuta getirildikten sonra kulak geriye doğru yeniden yerleştirilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Kulak estetiği olarak bilinen kepçe kulak ameliyatı fiyatı klinikler tarafından belirlenir. Bu nedenle kliniklerin fiyat politikası farklılık gösterebilir.

Dolayısıyla kepçe kulak ameliyatı fiyatı hakkında net bir ücret söylemek mümkün değildir.

Bieşktomi Nedir?

Estetik kaygılar günümüzde birçok farklı tedavi yöntemini ortaya çıkarmıştır. Bu işlemlerden biri olan bişektomi yanağın yeniden şekillendirilmesi operasyonudur.

Uygulama sırasında yanakta bulunan fazla yağ dokusu kontrollü bir şekilde alınır ve yüzün bazı köşeleri belirgin hale getirilir.

Dolayısıyla bişektomi yanak inceltme operasyonu anlamına gelir. Tercih edilen kliniğe ve doktorun deneyimine göre bişektomi fiyatları belirlenir.

Bieşktomi Nasıl Yapılır?

Yanağın ters üçgen şeklinde bir görüntü oluşturması bakımından yapılan bişektomi ameliyatı anestezi ile uygulanır. İşlem ağız içerisinden yapıldığı için yanakta herhangi bir dikiş izine rastlanmaz.

Ameliyat sırasında yanakta bulunan fazla yağ dokusu vücuttan atılır. Böylece yanağın ve yüzün daha keskin bir görüntüye sahip olması sağlanır. Birebir yapılan ön görüşme sırasında bişektomi fiyatları belirlenir.

Bişektomi Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Özel kliniklerde yapılan bişektomi ameliyatı yaklaşık 50-60 dakika sürüyor. Basit bir operasyon olması sebebiyle bişektomi ameliyatı sonrası hastalar aynı gün taburcu edilirler.

Bişektomi Fiyatları

Cerrahi bir operasyon olan bişektomi ameliyatı kilolu görülen yüz hatlarını fazla yağ dokularından arındırır.

Yüzün daha estetik görünmesini sağlayan bişektomi fiyatları kullanılan yönteme ve cerrahın bu konudaki uzmanlığına bağlı olarak belirlenir.

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir