Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Liposuction Nedir? Kimlere Uygulanır?

Liposuction Nedir? Kimlere Uygulanır?

haber haber -
47 0

Liposuction Nedir? Kimlere Uygulanır?

Liposuction bir kilo verme işlemi değildir. Bu, gresin yalnızca yerel yağlamalı alanlarda çıkarıldığı bir işlemdir. Ancak liposuction kilo vermek için uygun bir yöntemdir. Liposuction yaptırmak isteyen kadınlar önce fazla kilolarını alıp sonrasında liposuction için uygun görünebilirler. Sık sık kilo alan veya kilo veren kişiler için uygun değildir.

Liposuction sonrası uygun kiloyu korumak, sağlıklı beslenmek ve spor yapmak önemlidir. Bu nedenle sık sık kilo alıp veren, doğumdan sonra veya yaşla birlikte lokal obezite veya sarkma gelişen kişiler için tek başına doğru bir yöntem değildir. Liposuction, selüliti tamamen ortadan kaldırmaz ancak selülit görünümünü azaltır.

Liposuction, kilo sorunu olmayan ancak bölgesel olarak kilo vermek isteyen kişilerden fazla yağların alınma işlemidir. Liposuction fiyatları tekniğe göre değişir.  Liposuction vücuttaki fazla yağ dokusunu uzaklaştırır. Vücut liposuction ile şekillendirilir. Yağ aldırma olarak da bilinen estetik cerrahiye aittir.

Özellikle kalça, karın, basen, basen ve dizlerin inatçı lokal yağlanması için uygulanır. Liposuction fiyatları yönteme göre değişir. Yağ dokusunda 1-2 mm’lik bir kesi yapan ve buradaki yağı alan bir vakum yöntemi kullanır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Islak teknik liposuction, şişirme tekniği anlamına gelir. Lokal olarak yağlanan yağ hücreleri sıvı ile doldurulur ve bu hücreler şişer. Daha sonra ilgili yağ hücrelerine ulaşmak için ciltte bir kesi yapılır. Vücut, vücuttaki istenmeyen yağ hücrelerini de toplayan bir vakum cihazı tarafından hareket ettirilir. Bu yöntemde sıvı, aspirasyon işleminden önce hedef yağ hücrelerine dökülür.

Ultrasonik liposuction küçük bir alan kullanır. Küçük tanecikler lokal yağlamanın hedeflenen bölgesine ulaşır ve bu alana ultrasonik titreşimler uygulanır. Daha sonra geleneksel uygulama çalıştırılarak liposuction işlemi tamamlanır. Lazer liposuction, deri altı emilim için fraksiyonu açmak için bir lazer ışını kullanır. Liposuction fiyatları uygulamanın yapıldığı merkeze ve yapan uzmana göre değişebilir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tam karın duvarı estetiği, doğum yapan veya aşırı kilo almış veya vermiş kişilerde yaygındır. Hastanın göbeğinde fazla deri varsa ve göbek altında otururken tutulabilen kırışıklıklar varsa tam karın germe için iyi adaylardır. Karın germe fiyatları germe yapılan bölge sayısına göre değişir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, sigarayı üç hafta önceden bırakmalısınız. Bunun yapılmaması, yara iyileşmesinin bozulmasına neden olabilir. 1 hafta önceden kullanılırsa aspirin ve diğer kan sulandırıcıları almayı bırakmalısınız. Karın germe ameliyatı fiyatları konusunu araştırarak operasyon yaptırılmalıdır. Kanamaya neden olabileceğinden bitki çaylarının tüketimini de sınırlandırmalısınız.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Liposuction sonrası kişiye özel korseler giyilir. Uygulamadan sonra 4-8 hafta korse kullanılması önerilir. Başvuru süresi kişiden kişiye değişir. Morluklar, şişlikler ve ödemler normaldir. Bunlar zamanla kaybolur.

Liposuction’dan bir hafta sonra ip alınır ve hastanın genel sağlığı iyiyse üç hafta sonra normal yaşantısına ve işine dönebilir. Ancak liposuctiondan 4 hafta sonra düzenli spor egzersizleri yapılabilir. Karın germe fiyatları için işlemin yapılacağı merkezden fiyat bilgisi alınmasında fayda vardır.

Vaser Liposuction Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Vasküler liposuction ameliyatı temel olarak ince bir kanül kullanılarak lokal yayma bölgesinden yağın alınması işlemidir. Vasküler liposuction tek başına yapılabileceği gibi meme estetiği ve karın duvarı estetiği ile birlikte cerrahi bir işlem olarak da yapılabilir. Vaser liposuction fiyatları mutlaka önceden öğrenilmelidir.

Vaser Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Vaser liposuction dediğimiz yöntem yağın alındığı kısımda cildin kolajen yapısı arttığı için ciltte sarkma olmaz. Diğer bir avantajı ise her iki yönteme göre operasyon sonrası zar zor görülebilmesidir. Emilen yağı operasyon yöntemi de bulunmaktadır.

Ayrıca liposuction yöntemi hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabilen bir yöntemdir. Erkeklerde ve kadınlarda göğüs, kalçalar, uyluklar, iç ve dış karın, bel çevresi, karın, boyun, üst kollar da tercih de edilir.

Vaser Liposuction Tedavi Fiyatları

Cerrahi estetik ameliyatın fiyatı kendi içinde farklıdır. Vaser liposuction fiyatları hasta operasyonuna göre farklılık gösterir. Operasyonun gerçekleştirildiği bölge sayısının yanı sıra operasyon tipi de operasyonun fiyatını etkiler. Bu nedenle vaser liposuction fiyatları öğrenmek istiyorsanız bir estetik cerrahına danışmalısınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir