Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Mide Balonu Yöntemleri

Mide Balonu Yöntemleri

haber haber -
42 0

Mide Balonu Yöntemleri

Obezite sorunları olan kişilerde kardiyovasküler hastalık, endokrin bozukluklar, diğer sistemik bozukluklar ve egzersiz yapmada zorluk (veya akinezi) gibi sağlık sorunları olabilir. Bu sağlık sorunları insanların yaşam kalitesini düşürür. Bu nedenle mide balonu işlemi operasyonunu geçirmekte fayda vardır.

Mide Balonu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Standart bir mide balonu uygulaması ile mide endoskopisinden sonra eğer uygulama bozulmadıysa balon endoskopik olarak mideye yerleştirilir. Balonu metilen mavisi sıvı ile 400/700 ml’ye şişirmek gereklidir. Mide balonunun ne kadar şişeceği balonun tipine ve midenin hacmine bağlıdır. Şişirilen balon midede kalır ve işlemi tamamlamak için istenilen pozisyonda olduğundan emin olunur.

Mide Balonu Nasıl Zayıflatır?

Bu süreçten sonra öncelikle Avrupa’da ve genel olarak dünya genelinde kabul gören mide balonu tedavisi, aşırı kilo sorunu olan kişilerde yaygın olarak kullanılan bir tedavi haline gelmiş ve obez hastaların sıklıkla kullandığı bir işlemdir. 20 ila 25 kilo arasında bir kilo kaybı olması söz konusudur.

Mide Balonu Yerleştirmek Ne Kadar Sürer?

Kolay bir işlemdir. Mide balonu yerleştirme işlemli yaklaşık 45 dakika sürmektedir.  İşlemin sonunda sıkıntılar yaşamamak için hekiminizin iyi olması gerekir.

Mide Balonu İşleminden Sonra Süreç Nasıldır?

Bu süre zarfında mide bulantısı ve hıçkırık gibi yemek sonrası semptomlar, çok fazla yemek yediğinizi veya çok erken yediğinizi gösterir. Yaşam tarzı değişiklikleri, egzersiz ve uygun bir diyet, önümüzdeki birkaç hafta boyunca sürekli kilo kaybı için kritik öneme sahiptir.

Mide Balonu Uygulaması Kimlere Yapılır?

Kilo fazlalığından dolayı ameliyat olamayanlar için uygun bir operasyondur. Obezite yaşayan kişiler için uygun bir tercih olacaktır.

Mide Balonu İşlemi Nasıl Yapılır?

Mide balonu, mideye endoskopik olarak yerleştirilen ve dolgunluk ve dolgunluk hissi yaratmak için kısmen doldurulmuş, kullanılan beslenme diyetini takip etmeyi kolaylaştıran yumuşak bir silikon toptur.  Mide balonu kullanmanın en büyük avantajı, yediğimiz gıda miktarını sınırlaması ve aşırı yemeyi önlemesidir.

Bu, diyetinize bağlı kalmanıza yardımcı olacaktır. Yeme davranışı, uygun yeme alışkanlıkları oluşturmak için zamanla değişir. Kilo verme ve mide balonu çıkarma işleminden sonra elde edilen sonuçları koruyabilirsiniz.

Mide Balonu Uygulamasından Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Günde küçük bir düzenli yudumla yaklaşık 8 bardak sıvı içmeyi hedeflemelisiniz. Yarı yağsız süt, düşük kalorili veya düşük şekerli balkabağı suyu, bitki çayları, seyreltilmiş düşük şekerli meyve suları, çorbalar ve tavuk suyu arasından seçim yapabileceğiniz sıvılar seçmeniz gerekir.

Diş Estetiği Nedir?

Bir gülümseme oluşturmak için ufalanmış, aşınmış, rengi bozulmuş ve hizası bozuk olan dişleri düzeltir. Diş estetiği diş hekimliği uygulamasıdır.

Kişilere uygulanan diş estetiği diş eti çukuru ve asimetri bozukluklarını düzeltir, dişleri ve diş etlerini istenilen seviyede tutar.

Diş Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Diş beyazlatma, estetik kaplama, sac porselen, bonding, ortodonti, şeffaf plak, zirkonyum kaplama, diş eti uygulaması, ağız ve dudak dokusu gibi işlemler yapılmaktadır. Diş implantı titanyumun bir köküdür. Titanyum kullanma sebebi insan vücuduna uyum sağlamak ve ağızda farklı aroma oluşumunu engellemektir.

Diş Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Birçok ağız sağlığı sorunu gibi, hassas dişlerin de birden çok nedeni ve hatta birden çok nedeni vardır. Diş aşırı duyarlılığı birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir.

Diş Estetiği Kimler Yaptırabilir?

Diş estetiğini herkes yaptırabilir. Gerekli uygulamaları ve detaylı görüşmeleri hekiminiz ile yapmanız gerekir.

Diş Estetiği Sonrası

Ağız bakımında tedavi alanı dışında kalan bölgelere diş ipi kullanabilir veya fırçalayabilirsiniz. Ameliyat sonrası beslenme çok önemlidir. İşlemden sonraki iki gün boyunca muz, dondurma ve çorba gibi püresi yiyecekler, sulu yiyecekler, özellikle ılık yiyecekler yemelisiniz.

Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Estetik bir bakış açısıyla yapılan diş estetiği, çeşitli teknikler kullanılarak kısa sürede tamamlanır. Diş estetiği 3 ay 10 gün süren bir işlemdir.  Örneğin porselen yapraklar, tam seramik köprüler ve seramik dolgular tek seansta tamamlanır.

Bu işlemler sırasında bilgisayar ortamına üç boyutlu olarak aktarılan bir görüntü üzerinden dişler tıraş edilir ve numunesiz dişler hazırlanır. Bu uygulamalar metal kullanılmadan gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç dökülmesine çözüm olarak sunulan bir tedavi olarak saç ekimi, saç köklerinin boyuna veya vücudun şeffaflık ve seyrelme olan herhangi bir bölgesine ekilmesiyle yapılır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç dokusu sürecin seyrine göre planlanır ve tıraş edilir. Lokal anestezi uygulayın ve mikro cerrahi aletleri kullanarak saç kökleri tek tek çıkarılır.

Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Vücudunuz tam olarak geliştikten sonra bu işlemi yaptırabilirsiniz. Ekim yapılacak bölgede doğru alana sahipseniz, flok için iyi bir adaysınız. Saç ekimi sadece androgenetik alopesi için değil, çeşitli hastalıklar, yara izleri, yanık izleri ve cerrahi dikişler sonucu oluşabilecek lokal boşluklar için de başarıyla uygulanmaktadır.

Saç Ekim İçin Fue Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Diğer tedavilerden farklı olarak geç saç dökülmesinde de kullanılabilir. Size doğal saçlar verecektir. Erkekler ve kadınlar için uygundur. Saçlarınız tekrar uzamaya başladıktan sonra çıkmaz.

Saç Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İlk gün saçınızı yıkamamalısınız. İlk üç gün mümkünse güneşe çıkmaktan kaçınmalısınız. Nakil yapılan bölgenin herhangi bir yere temas etmemesi veya herhangi bir yere çarpmaması önemlidir. İlk üç gün sigara, kahve, çay ve alkolden uzak durmalısınız.

Saç Ekim İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

Saç ekimi yöntemi olarak safir ve DHI kullanılmaktadır. DHI yöntemini kök çıkardıktan sonra tercih ediyorsanız, saçı deriye nakletmek için bir DHI kalemi kullanmanız gerekir. Safir kullanıyorsanız, önce kökleri safir pimin üzerine yerleştirmek istediğiniz kanalı açın, ardından kökü kanala yerleştirmek gereklidir. Saç ekimi yöntemlerini değerlendirirken saç ekimi fiyatları da değerlendirmek gerekir.

Saç Ekim İçin Uygun Bir Aday Mıyım?

Saç ekimini herkes yaptırabilir. Saç ekimi fiyatları yönteme göre değişir.  Kişinin saç ekimi için neler yapılması gerektiği işlemden önce planlanır.  Uzman hekim tarafından uygulama yapılır.

Saç Ekiminden Sonra Günlük Yaşama Dönüş Aşamaları Nelerdir?

Saçınızı günde bir defadan fazla yıkamayın. Sürdükten hemen sonra çok fazla terlememek için kısa bir yürüyüş veya egzersizle başlayabilirsiniz. Ayrıca 3 gün yüzmekten kaçının. Deniz suyundaki tuz ve havuz suyundaki klor saç köklerine zarar verebilir.

Türk hamamı, sauna gibi çok sıcak ortamlara girmek, ekilen saç hücrelerine zarar verebilir. Ayrıca doğrudan güneş ışığından ve solaryuma girmekten kaçının. Sigara içmekten ve alkol almaktan kaçının.

Saç Ekiminde Saç Çizgisi Nasıl Belirlenir?

Saçın başlangıcından cildin kenarlarına kadar 7 cm uzunluğunda bir merkezi alan belirlenir. Bu saç çizgisinin başlangıcı olarak kabul edilir. Ayrıca yapılan işlemde saç ekimi fiyatları son derece uygun olmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir