Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Sürücülere Yol Güvenliği Uyarısı Yaptı

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Sürücülere Yol Güvenliği Uyarısı Yaptı

haber haber -
16 0

Araç Bakımlarının Önemi Vurgulandı

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç, Kurban Bayramı ve yaz tatili için yola çıkacak sürücülere araçlarının bakımlarını yaptırmaları konusunda uyarılarda bulundu. Erkoç, otomobillerin motor, lastik, far, egzoz, fren, akü, klima, silecek, amortisör, ön düzen gibi kontrollerin yapılmasının ve varsa eksikliklerin giderilmesinin güvenli sürüş için son derece önemli olduğunu belirtti.

Hüsrana Dönmemek İçin Önlemler Alınması Gerektiğinin Altı Çizildi

Erkoç, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla trafikteki özel araç sayısının artacağına dikkat çekerek, ülkedeki trafik kazalarının büyük bir kısmının sürücü kusurlarından kaynaklandığını hatırlattı. Ülkemizde trafiğe kayıtlı araç sayısının 30 milyona yaklaştığını belirten Erkoç, vatandaşların memleketlerine veya yazlıklarına gitmek isteyeceğini ve bu nedenle birçok kişinin özel araçlarıyla yola çıkacağını ifade etti.

Öneriler ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Sıralandı

Federasyon Başkanı Erkoç, sürücülerin bayram tatilinde yola çıkmadan önce araçlarının periyodik bakımını yaptırmaları gerektiğini vurgulayarak, küçük tedbirlerin trafik kazalarını önleyebileceğini söyledi. Yolculuk öncesinde dinlenilmesi, yolculuk esnasında iki saatte bir mola verilmesi, hız limitlerine uyulması, emniyet kemeri kullanılması gibi hususlara dikkat çekildi. Sindirimi zor yiyeceklerin tüketilmemesi gerektiğine de değinildi.

İlgili Yazılar