Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Makyaj
  4. »
  5. Natürel Makyaj Nasıl Yapılır?

Natürel Makyaj Nasıl Yapılır?

haber haber -
88 0

Bayanlar, giyimi, makyajı ve saçına olan düşkünlüğü ile bilinir. Tamamen natürel bir makyaj ise kıyafetinize ışık saçar ve birbirine uyumunu sağlar. Makyaj kullanmamış gibi bir görünüme sahip olmak için tamamen pürüzsüz aynı zamanda natürel bir cilt teni oluşturmaktan gelir. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda dediklerimizi dikkatli bir şekilde okuyup uygulamanız yeterli olacaktır. Natürel makyaj yani halk dilinde doğal görünümlü makyaj anlamı taşıyan bu makyajı türü tamamen pürüzsüz bir cilt görünümünü başarmanız gerekiyor. Şık ve zor bir makyaj türü bilgisine sahip değilseniz veya o kadar vaktiniz yok ise natürel yani doğal makyaj yapımını öğrenmeniz sizin için çok önemli bir bilgi kaynağıdır. Sizi günlük ve özel günlerinizde hazırlanmanızı sağlayacak olan makyaj türüdür. Dikkatli ve özen göstereceğiniz natürel makyaj yapımı ile sizleri karşınızda görenler hiç makyaj yapmamış ama cildinizin pürüzsüz ve alımlı olduğu hissine kapılacaklardır.

Natürel Makyaj Yapımı İçin Neler Dikkate Alınmalıdır?

Teninizin tamamen doğal bir görünüme kavuşturmak ve cildinizin tonunu mükemmel seviyeye ulaştırmak adına uygulamaya atılacağınız ilk konu cilde kontürleme uygulamak olacaktır.

Ten renginize göre doğru renkleri iyi seçmelisiniz, yanak ve alnınızda uygulama yapacağınız fırça ile noktaların dağıtılması iyi olmalıdır.

Natürel Bir Makyajda Dikkat Edilecek Yerler Neresidir?

Kaşlar: Kaşlar göz bölgelerin en can alıcı noktalarıdır, önem verilerek dikkatlice inceltilen kaş görünümü ile bu uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Dudaklar: Natürel makyaj yapımında en önemli bir diğer nokta ise dudaklardır, dudaklarınız için asla ten renginize denk bir ruj renginden çok 2 ton koyu renk kullanmanızda fayda var.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir