Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Obezite tedavisi nedir

Obezite tedavisi nedir

haber haber -
39 0

Obezite tedavisi nedir

Modern çağın en önemli rahatsızlıklarından birisi olan obezite vücutta çok önemli problemler oluşturmaktadır. Bu problemler hem kişinin sosyal yaşamını büyük ölçüde etkilemekte hem de akut veya kronik birçok ölümcül hastalığın habercisi olabilmektedir. Bunun için obezite ile mücadele eden tüm hastalar farklı obezite tedavisi uygulamaları ile rahatsızlıktan kurtulmayı hedeflemektedir.

Obezite tedavisi kapsamında diyet, egzersiz ve ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Ancak bu yöntemlerin başarılı olamadı hastalarda kalıcı kilo vermeye yönelik obezite ameliyatı yapılmaktadır. Obezite ameliyatı denildiğinde en çok tercih edilen yöntemlerin başında tüp mide ameliyatı gelmektedir. Aynı zamanda mide küçültme ameliyatı olarak da bilinen bu operasyon ile midenin yüzde sekseni çıkarılmakta ve böylelikle obezite hastalarının gıda alımı önemli ölçüde kısıtlandırılmaktadır.

Tüp mide tedavisi için Doç. Dr. Mustafa Atabey ile iletişim kurabilir ve kendisinin bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu başarılı tedavi ve operasyonlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir