Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Özel Sektörde Çalışan Öğretmenler Ankara’da Taleplerini Dile Getirdi

Özel Sektörde Çalışan Öğretmenler Ankara’da Taleplerini Dile Getirdi

haber haber -
21 0

Öğretmenler, Hak ve Talepleri İçin Ankara’ya Yürüdü

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası’nın çağrısıyla harekete geçen özel sektörde çalışan öğretmenler, Ankara’da önemli bir eylem gerçekleştirdi. Öğretmenler, taban maaş hakkı verilmesi, Öğretmen Meslek Kanunu’na haklarının eklenmesi, belirli süreli iş sözleşmesi uygulamasına son verilmesi taleplerini dile getirdi.

İstifa Çağrısı ve Sloganlarla MEB Binası Önünde Toplandılar

Sendika üyesi öğretmenler, Mithatpaşa’daki sendika Vbet binasından Kızılay Güvenpark’a yürüyerek, burada şehir dışından gelen öğretmenlerle bir araya geldi. Ardından, Milli Eğitim Bakanlığı binasının önünde toplanarak MEB Bakanı Yusuf Tekin’i istifaya çağırdılar. Eylem sırasında öğretmenler çeşitli sloganlar atarak taleplerini dile getirdi.

Destek Veren Eğitim Sendikalarıyla Birlikte Mücadele

Özel sektör çalışanı öğretmenlerin eylemine diğer eğitim sendikaları Vbet giriş da destek verdi. Eğitim – Sen Genel Başkanı Kemal Irmak, öğretmenlerin haklı mücadelesine destek verdiğini belirterek, eğitimin patronların ve cemaatlerin istekleri doğrultusunda şekillendirilmeye çalışıldığını ifade etti.

Öğretmenlerin Kararlı Mücadelesi Devam Ediyor

Eğitimde piyasalaşmaya karşı çıkan öğretmenler, haklarını savunmak ve taleplerini haykırmak için kararlı bir mücadele yürütüyor. Vbettr Öğretmenler, öğretmenlik meslek kanununda taban maaş hakkının yer almasını ve belirli süreli iş sözleşmelerinin kaldırılmasını istiyorlar.

İlgili Yazılar