Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Protez Bacak Sağlıklı Mıdır?

Protez Bacak Sağlıklı Mıdır?

haber haber -
26 0

Protez Bacak Sağlıklı Mıdır?

Protez bacakbacağın diz altı seviyesinden, diz seviyesinden ya da diz üstünden hastalıklar, savaş, tümör, diyabet, kazalar, terör gibi sebeplerden ötürü bacağın kaybedilmesi neticesinde meydana gelen uzuv eksikliğini ortadan kaldırmak ve bu eksikliği tamamlamak için, bireyin yürüme ve günlük aktivitelerine devam edebilmesi için uzman protez teknikleri tarafından silikon, alüminyum, titanyum gibi malzemelerden üretilmiş olan yapay uzuvlardır. Protez bacaklar insan sağlığına uygundur. Kişi yürüyemediği zaman takma protezler ile yürüme yetilerine tekrar sahip olabiliyorlar.

Protez Ayak Nedir?

Protez ayak bilekten ya da bileğin biraz üzerinden itibaren ayakta meydana gelen kayıp sonucunda bu ayağın yerine silikon, titanyum, alüminyum, karbon, elektronik devreler, çelik gibi maddelerden bir yapay uzuv üretilir. Bu uzuv sayesinde birey yürüme ihtiyacını karşılayabilir. Luxmed Protez sitesinden güvenli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Protez Bacak Nasıl Üretilir?

İlk olarak kişiye uygun olan protezin dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekiyor. Ampütasyon sonrasında vücutta kalan kısma ortopedi uzmanları tarafından protez bacak yerleştirilir. Bu şekilde bireyler protez bacak sahibi olurlar. Bu sürece alışmak biraz zaman alabilir ama sonuç olumlu olur. Luxmed sitesinden protez alımını gerçekleştirebilirsiniz.

Protez Bacak Çeşitleri Nelerdir?

Diz altı olan protez bacak protezi, diz üstü bacak protezi, olmak üzere iki farklı şekilde bulunuyor. Luxmed Protez sitesinden güvenli bir şekilde istediğiniz protezi alabilirisiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir