Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Makyaj
  4. »
  5. Sık yapılan makyaj hataları

Sık yapılan makyaj hataları

haber haber -
54 0

Makyaj yapmayı ve var olan güzelliğimizi ortaya çıkarmayı çok seviyoruz. Ancak yaptığımız bazı küçük hatalar hayal ettiğimizden çok daha farklı sonuçlar doğurabiliyor. İşte makyaj uzmanlarına göre kaçınmanız gereken makyaj uygulamaları

Fondöteninizin veya kapatıcınızın rengini yanlış seçmek, tüm makyajınızın görünümü etkileyecektir. Bu nedenle bu tür ürünleri almadan önce deneyin ve bir süre bekleyerek cildinize oturmasına izin verin. Cilt ürünleri durdukça koyulaştığı için renk seçimine dikkat etmekte fayda var.

Yanaklarınıza hafif bir pembelik vermek sizi daha genç ve canlı gösterecektir ancak kontür uygulamasının artmasıyla allık eski popülerliğini kaybetti. Özellikle yaz mevsiminde likit allık kullanarak taze bir canlılılık yakalayabilirsiniz.

Kaşlarınızı boyayan biriyseniz renginin çok koyu olmamasına dikkat edin. Saç ve ten renginize uyumlu bir kaş kalemi veya jeliyle kaşlarınızı boyayabilirsiniz. Ancak kaşlarınızı öne çıkarmak için koyu bir renk tercih ederseniz olduğundan daha sert bakışlara sahip olabilirsiniz.

Yüzünüze fondöten uygularken boyun bölgesini unutmayın. Fondöteninizi yalnızca yüzünüze değil, boynunuza da taşırın. Öbür türlü yüzünüz ve boynunuz farklı renkte olacaktır.

Dudaklarınıza ruj sürmeden önce dudak kalemiyle kenarlarını çerçeveliyorsanız dudak çizgisini korumaya gayret edin. Çizginin dışına taşırmak şu sıralar çok popüler olsa da doğaldan uzak bir görünüme sahip olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir