Sivilce Nasıl Geçer

sivilce nasıl geçer

Sivilce, en bilinen cilt problemlerinin başında gelmektedir. Kadın, erkek fark etmeksizin ortaya çıkan bu cilt probleminin önüne geçilmezse, kişinin öz güvenini sarsacak kadar kötüleşmektedir. Sivilceleri yok etmek için kullanabileceğiniz kremler ve kozmetik tipi ürünler olduğu gibi, evde kolaylıkla hazırlayacağınız maskeler sayesinde de sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Hem ucuz hem güvenli, tamamen doğal malzemelerden oluşan bu maskeler, ” Sivilce Nasıl Geçer ? ” diye düşünenler için oldukça ideal!

Sivilceleri Geçiren Maske Tarifleri

Limon Maskesi

  • Yarım taze limon
  • 1 yemek kaşığı şeker

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Uygun bir kaba yarım limonun suyunu sıkın. Üzerine 1 yemek kaşığı şekeri ekleyin ve hafifçe karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinizde bulunan sivilceli bölgelere sürün. Maskeyi yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra, ılık suyla cildinizi iyice durulayın. Maskenin içeriğinde limon bulunduğu için, ciltte kuruluk ortaya çıkabilir. Bu sorunu nemlendirici bir krem kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz. Bu maskeyi 15 günde bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Kuru Maya Maskesi

  • 1 Paket kuru maya
  • Yarım çay bardağı su

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Mayayı bir kabın içine alarak suyu üzerine dökün. Maya krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi cildinize sürün. Maskeyi 20 dakika beklettikten sonra, cildinizi iyice temizleyin. Bu maskeyi haftada 1 kez uygularsanız, maya sivilcelerin kuruyup, küçülmesine ve ilerleyen zamanlarda tamamen yok olmasına yardımcı olacaktır.

Sinir bozucu ve kötü gözüken sivilceler geçip pürüzsüz bir vücuda sahip oluncaya kadar geçici bir yöntem olan sivilceler makyajla nasıl kapatılır yazımızdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir