Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. sLazer Epilasyon Yöntemleri

sLazer Epilasyon Yöntemleri

haber haber -
19 0

sLazer Epilasyon Yöntemleri

Hizmetten faydalanmak isteyen kişiler kimlerin Maltepe lazer epilasyon yaptıracağını merak eder. Kadınlar için iki sene boyunca düzenli regl olan bireyler tercih edilir. Henüz regl olmayan kişilerin lazer epilasyon yaptırması önerilmez. Kısaca lazer epilasyon için en erken 16 yaşındaki müşterilere hizmet sunulur.

Kişinin kıl gelişimi Maltepe lazer epilasyon için oldukça büyük önem taşır. Kimi durumlarda nadir de olsa erken yaşlarda lazer epilasyon yapıldığı görülür. Genelde beklenmedik acil vakalarda böyle bir yöntem gerçekleştirilir. Tabii hormonlara bağlı olarak başlama yaşı müşteriden müşteriye değişkenlik gösterebilir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Koyu renk kıllara sahip müşteriler aldığı Maltepe lazer epilasyon hizmetinden daha iyi sonuç aldığını söyler. Aslına bakılırsa kıl rengi ve gelişimine uygun cihaz belirlendiği müddetçe lazer epilasyon hizmetinden memnun kalırsınız. İnsanlar en çok koltuk altında bulunan kıllar için lazer epilasyon hizmetlerinden faydalanır.

Koltuk altındaki kıllar hem sağlık hem de estetik kaygı açısından önemlidir. Genelde kadınlar bu bölge için Üsküdar lazer epilasyon hizmetine başvurur. Bilindiği üzere koltuk altındaki tüyler diğer bölgelere kıyasla daha kalındır. Bu sebeple koltuk altına işlem uygulatacaksanız 4-6 seans boyunca yaptırmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Sağlıklı yapılan Üsküdar lazer epilasyon yalnızca kıl köklerine işlem uygular. Kıl köklerinizde gelişimi sağlayan pigmentlere lazer ışığı yansıtılır. Böylece kıl kökleri yakılarak yok edilir. İnsanlar işlem uygulanan bölgenin çevresine zarar verilmesinden endişelenir. Fakat lazer epilasyonu diğer yöntemlerden ayıran en önemli özellik kıl ve kökün çevresindeki bölgelere zarar vermemesidir.

İşlemin sadece uygulanan bölgeye etki etmesi, Üsküdar lazer epilasyon sonrasında herhangi bir kısıtlamaya gereksinim duyulmamasını sağlar.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Kadınların yanı sıra erkeklerin de sıklıkla Ataşehir lazer epilasyon yaptırdığı bölge kollardır. Müşterilerin kolundaki kılların yapısından dolayı değişkenlik gösterse de genelde 10 seansta başarı elde edilir. Uzmanlar yaz aylarında kol bölgesindeki kıllara lazer epilasyon yaptırılmasını tavsiye etmez.

Erkeklerin en çok tercih ettiği bölgeler arasında göğüs vardır. İsteğinize bağlı olarak göğüs bölgesinde kıllar seyreltilir ya da tamamen yok edilir. Göğüs bölgesindeki kıllar için genelde diode veya Alexandrite lazer epilasyon yöntemleri tercih edilir. Kıl dönmesine sebep olabileceği için sırt bölgesindeki kıllara da epilasyonla müdahale edilebilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Araştırma yaptığınız zaman Üsküdar lazer epilasyon fiyatlarının değişken olduğunu görebilirsiniz. Görülen bu değişkenliğin sebebi lazer epilasyon yapan firma sayısının giderek artış göstermesidir. Birçok müşteri sırf yalnızca fiyat incelemesi yaparak hizmetten faydalandığı için çeşitli sorunlarla karşılaşıyor.

Siz de herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız lazer epilasyon fiyatları dışındaki özellikleri de araştırmalısınız. Örneğin hizmetinden faydalanacağınız uzmanın bu alandaki başarı oranı nedir? Bu tarz soruları araştırdığınız müddetçe yaptırdığınız lazer epilasyondan memnun kalırsınız. Aksi takdirde kıl sorununuz kalıcı olarak çözüme kavuşmaz ve hizmet beklentinizi karşılamaz.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Fazlasıyla kısa kıllara sahip olmasına rağmen lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilere Ruby lazer epilasyon yöntemi uygulanır. Daha fazla alana etki edilmesi amacıyla cilt ve kıl yapısı uygun olan müşterilere Alexandrite lazer yöntemi uygun görünür. Bunun için ten renginizin çok koyu olmaması gerekir.

Her cilt tipine uygun olan diode lazer, genelde batık tüylere uygulanır. Diğer yöntemlere nazaran diode lazer batık kıllara etki ettiği için uzmanların en çok kullandığı yöntemler arasında yer alır. Kimi durumlarda Nd yağ lazer yöntemi tercih edilir. Bu yöntemin dezavantajı Ataşehir lazer epilasyon yöntemleri arasında acıyı en çok hissettiren olmasıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir