Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Moda
  4. »
  5. Stilistlik Kursu İçin En Doğru Adres Neresi? 

Stilistlik Kursu İçin En Doğru Adres Neresi? 

haber haber -
9 0

Stilistlik Kursu İçin En Doğru Adres Neresi?

Sizde moda dünyasında yeteneğinizle var olmak istemez misiniz? Kim görkemli mağaza teşhirlerinden etkilenmez ki? Bir de o teshirdekiler son moda renkler güncel tasarımlar olunca daha bir ilgi çekici oluyor. Moda dünyasına duyulan merakta çoğunlukla bu mağaza vitrinlerinin çekiciliğinin etkili olduğunu biliyor muydunuz?

Çoğu ünlü modacının röportajlarında sıkça duyulan bir hikâyedir. Sonra o vitrinlerde bir gün sizin tasarımlarınızın olduğunu düşünmeye başlarsınız. Giyinmeye ve tekstile, bu sektörün materyallerine biraz merakınız varsa bu küçük detaylar sizin içinizdeki o cevheri ortaya çıkarmak için çok etkili olabilir.

Nereden Başlamalıyım?

Peki, modayla ilgileniyorsunuz tasarımlar ilginizi çekiyor ünlü modacılar an ve an takip ediyorsunuz. Bu sizin için âdete bir tutkuya dönüştü ve artık sizde tekstilde stil söz konusu olduğunda danışılan üreten hatta sektöre yön vermek isteyen isimlerden olmak istiyorsunuz. Bu noktada akla gelen ilk soru nereden başlayacağım? Stilistlik eğitimi almak istesem nereye başvuracağım? Tüm bu soruların cevabını Altier Academy kurumundadır.

Stilistlik Nedir?

Stilist ne iş yapar stilistlik nedir sorularının cevabı aynıdır. Moda konusunda eğitimli kumaştan kombinden anlayan stilist, reklam çekimleri, film setleri, dergi gazete vb. için fotoğraf çekimlerinde görev alan oyuncu, manken, model gibi şahıslar için kombin yapan, kıyafet seçen, aksesuar tercihlerini yapan kişidir. Stilist bu kişileri  bahsedilen çekimlere hazırlamakla görevli kişidir.

Stilisler kişilere özel hizmet verdikleri gibi butikler, moda evleri ve çeşitli giyim markaları için de hizmet sunmaktadırlar. Bu iş tamamen severek ve ilgiyle yapılacak bir iştir ve sonradan kişilerin yöneldiği bir alanda olabilir. Bu isin bir bölümü olmakla birlikte kısa süreli kurslar ile de eğitimi tamamlayıp sektöre giriş sağlanabilir. Bu noktada küçük bir inceleme yaparsanız stilistlik eğitimi veren bir çok özel kurs bulmanız da mümkündür.

Stilistlik Eğitimi Nereden Alınır?

Stilistlik kursu milli eğitimden onaylı belge veren bir kurumdan alınırsa iş bulmak konusunda kursiyerlerin  daha çok işine yarar. Milli eğitim bakanlığı her zaman eğitimleri söz konusu olduğunda ülkedeki en güvenilir kuruluştur. Bu konuda da referans olarak farklı bir kurumdan değilde  MEB onaylı stilistlik eğitimi almak daha güvenilir bir tercih olur. Hem kursu alan kisi için hemde çalışma hayatına bu eğitimle devam etmek istenildiğinde işverenlere sunulacak genel geçer bir belge sunabilmek adına kişilerin daha çok işine yarayacaktır. Bu noktada güvenilir bir adrese yönlendirme yapmak gerekirse gönül rahatlığıyla Altier Acedemynin size çok yardımcı olacağını bilmelisiniz.

Altier Academy

Altier Academy  Türkiye’de MEB onayli eğitim ve belgelerle  moda ve güzellik sektörleri başta olmak üzere, profesyonel eğitimler vererek sektörlerine profesyonel iş insanlari  yetiştiren bir akademidir.  Stilistlik egitimi söz konusuysa en profesyonel ve güvenilir eğitimi bu academyden alarak sizde sektörünüzün öncülerinden olma şansını yakalayabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir