Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. TFF’den Rapid Wien-Slovacko Maçındaki İddialara İlişkin Açıklama

TFF’den Rapid Wien-Slovacko Maçındaki İddialara İlişkin Açıklama

haber haber -
32 0

TFF’den Rapid Wien-Slovacko Maçındaki İddialara İlişkin Açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Avusturya’nın Rapid Wien ve Çekya’nın Slovacko takımları arasında 18 Ocak Perşembe günü Antalya Belek’te oynanan hazırlık maçı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Federasyonun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, söz konusu müsabakaya hakem ataması yapılmadığı ve maçla ilgili hukuki sürecin başlatıldığı bildirildi.

Oynanan Maça İzin Başvurusu Yapılmadı

TFF tarafından yapılan açıklamada, Antalya Belek’te gerçekleşen hazırlık maçı ile ilgili herhangi bir izin başvurusu yapılmadığı vurgulandı. İki kulüp ve ülke federasyonlarından herhangi bir başvuru alınmaması nedeniyle söz konusu müsabakanın TFF’nin bilgisi dışında oynandığı belirtildi.

Geçerli Hakem Lisansı Olmayan Kişi Maçı Yönetti

Yapılan incelemede, maçı yöneten kişinin geçerli hakem lisans vizesine sahip olmadığı ve TFF bünyesinde faal olarak hakemlik yapmadığı tespit edildi. Bu durum, FIFA Uluslararası Maçların Düzenlenmesi Talimatı kapsamı dışında olduğu için maça TFF tarafından hakem ataması yapılmamıştır.

Hukuki Süreç Başlatıldı

Federasyonun açıklamasında, söz konusu maç ile ilgili gerekli hukuki sürecin başlatıldığı belirtildi. Söz konusu maçın “onaylanmış hazırlık maçı statüsü” bulunmaması ve hakem ataması yapılmamış olması, TFF’nin aldığı bu kararı desteklemektedir. Türk futbol otoriteleri, yaşanan bu durumu titizlikle inceleyerek gerekli adımları atmaya kararlı görünüyor.

Kendi Araştırmamızın Ortaya Koyduğu Detaylar

TFF’nin açıklamasının yanı sıra, kendi araştırmalarımız da ilginç detaylara ulaştı. İlgili maçın düzenlenmesindeki belirsizlik ve hakem atamasının yapılmamış olması, uluslararası standartlara aykırı bir durumu ortaya çıkarmıştır. UEFA ve FIFA’nın bu tür maçlar için belirlediği prosedürler, maç öncesi izin alınmasını ve bağımsız bir hakem atanmasını içermektedir. betticket sms iptali

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir