Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. El Bakımı
 4. »
 5. Tırnak Uzatma Yolları Ve Tırnak Bakımı

Tırnak Uzatma Yolları Ve Tırnak Bakımı

haber haber -
63 0

Uzun ve bakımlı tırnaklar her kızın vazgeçilmezidir. Kırılmadan soyulmadan güçlü tırnaklara sahip olmak her ne kadar zor görünse de aslında doğru bakım yapıldığı taktirde oldukça basittir. Tıpkı cildiniz gibi tırnaklarınızın da bakıma ihtiyacı vardır. Bakım yapılmayan tırnaklar güçsüzleşir ve soyularak kırılır.

Tırnak Bakımı

 • Tırnaklarınızı kesmek yerine törpülemeyi tercih edin bu şekilde daha düzgün ve şekilli tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tek bir yönde tırnaklarınızı törpüleyerek tırnaklarınızın çatallaşma oranını azaltmış olursunuz, her iki yöne doğru seri şekilde törpülemek yerine tek yöne doğru törpülemelisiniz. Oval veya düz olarak hangi şekilde kullanmayı seviyorsanız tüm tırnaklarınızı aynı şekilde törpüleyerek şekil verebilirsiniz.
 • Asetonsuz oje çıkarıcılar tercih edin. Aseton kimyasal bir ürün olduğundan tırnak yüzeyini inceltir ve buda tırnaklarınızın zayıflamasına sebep olur. Aseton kullanacaksanız mutlaka aseton uyguladıktan sonra ellerinizi sabunlu suyla yıkayarak kimyasaldan arındırmanız gerekir.
 • Tırnak etlerinizi kesmeyin. Tırnak etlerinizi kesmek sürekli uzamasına sebep olacaktır bu sebeple kesmek yerine geriye doğru itmeyi tercih etmelisiniz.
 • Nemlendirin. Cildiniz gibi tırnaklarınızın da neme ihtiyacı vardır. Yoğun içerikli nemlendiriciler ile tırnaklarınıza masaj yaparak nem ihtiyacını karşılamalısınız. Vazelinler yoğun nem içerdikleri için bu aşamada kullanılması uygun olan ürünlerdir.
 • Tırnak cilası kullanmak. Piyasada tırnaklarınızın ihtiyacına göre bir çok tırnak bakım ürünü bulunmaktadır. Tırnak sertleştirici, nemlendirici ve güçlendirici bunlardan en çok tercih edilenleridir. Eğer tırnaklarınızı uzatmak istiyorsanız tırnaklarınızın ihtiyacına göre bu ürünlere şans verebilirsiniz.
 • Çatallaşan tırnaklarınızı kesmeyin. Tırnaklarınız da çatallaşma olan bölgeyi tespit ederek törpüleyin, çatallaşma olan bölge yok olana kadar törpüleme işlemine devam edin bu şekilde tırnaklarınızı keserek kısaltmak zorunda kalmayacaksınız.
 • Oje sürmeden renksiz bir baz kullanın. Renksiz bir oje kullanmak tırnaklarınızın direkt olarak boyayla temasını engellemeyecektir bu sebeple bazın üstüne sürdüğünüz herhangi bir renk tırnaklarınıza geçmeyecek ve çıkarırken yoğun aseton kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca ojenizin altına sürdüğünüz bu baz ojelerinizin çok daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır.
 • Ojelerinizi düzenli olarak temizleyin. Sürekli oje sürmek tırnaklarınızın havayla temasını kesmektedir. Bu sebeple düzenli olarak ojelerinizi temizlenip tırnaklarınıza bakım yapmanız gerekmektedir.
 • E vitamini kullanın. Nemsizlikten oluşan tırnak kırılmasını engellemek için e vitamini kullanılmaktadır. E vitamini yoğun nem ve mineraller içeririr. Eczanelerden temin edebileceğiniz e vitamini ile haftada bir kez tırnaklarınıza masaj yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir