Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

haber haber -
38 0

Tüp Mide Ameliyatı

Kolayca uygulanan tüp mide ameliyatı adından da anlaşılacağı üzere tüplü sistem üzerinden mideye uygulanan cerrahi uygulamadır.

Tüp mide cerrahi müdahale ile mide kayda değer oranda küçültülebilir.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Aşırı yemek yeme alışkanlığı olan herkese tüp mide ameliyatı uygulanabilir. Fakat öncesinde herhangi kronik hastalık olması durumunda ilgili doktor bu yönde bilgilendirilmelidir.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık tüp mide ve balon uygulaması uygulanır. Her iki tedavi yönteminden de yüksek başarılı neticeler elde edilir.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Tüp mide ameliyatları olanlar ortalama olarak 1 ay sonunda 15 kilo verebiliyor. Fakat ameliyattan hemen sonrasında kilo atılması söz konusu değildir.

Daha sonrasında 90 gün içerisinde 30 kilo ve 180 gün sonrasında ise 50 kilo atılabiliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Tüp mide ameliyatlarında yaş aralığı genellikle yoktur. Fakat tüp mide ameliyatı 65 yaşına kadar uygulanabilir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide ameliyatlarından sonra beslenmeye dikkat edilmelidir. Günlük aşırı yağlı besin ürünlerinden ve hazır fast food besinlerinden uzak durulmalıdır.

Mide Balonu Nedir?

2022 yılında da yoğun olarak uygulanan mide balonu mide organına özenle yerleştirilen tıbbi bir balon türüdür.

Her yaştan hastalara uygulanabilen bu ürünle mide sağlığı kontrol altına alınarak hastadaki aşırı yemek yeme isteği de kontrollü bir şekilde ortadan kaldırılır.

Merak edilen mide balonu uygulanışı oldukça basittir. Toplumlarda en sık görülen hastalıklar arasında aşırı yeme alışkanlığıdır. Bu problem başta obezite olmak üzere birçok hastalıklara sebep oluyor.

Bu bağlamda mide sağlığı da riske girebiliyor. Dolaysıyla tüm bu sorunların önlenmesi ve hastada kaliteli yaşam elde edilmesi açısından mide balonu uygulanır.

Bu tedavi yöntemi oldukça pratiktir. Herhangi yan etkisi olmaması sebebiyle mideye zarar vermesi söz konusu değildir. Mide balonları sadece ilgili doktor tarafından uygulanabilir.

Bu işlem genellikle birkaç dakika içerisinde tamamlanır. Yani hasta ameliyattan sonrasında eve taburcu edilebilir. Midenin küçültülmesi açısından mide balonları en uygun tedavi seçeneğidir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Hastalara gerekli anestezi uygulaması yapıldıktan sonra endoskopi eşliğinde sönük durumda olan balonun şişirilerek mideye yerleştirilmesidir.

Yutulabilir Mide Balonu Neden Takılır?

Bu özel mide balonu türü birçok özellikleri bakımından standart balonla aynıdır. Yutulabilir olduğundan doğrudan yutularak uygulanabilir.

Bu ürün de doğrudan fazla yemek yeme alışkanlığını yok edilmesi için takılır.

Mide Balonu Fiyatları

Uygulamanın fiyatları doktor klinikleri arasında farklılık gösterir. Bu nedenle kaliteli kliniklerde mide balonlarının fiyatları daha düşüktür.

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri

Obezite global anlamda görülen ciddi bir kilo hastalığıdır. Tedavi edilmediğinde daha ciddi sorunlara neden olabilir.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Obezite ameliyatından sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler vardır. Cerrahi işlem sonrasında aşırı kilolara neden olan tüm etkenlerden uzak durulmalıdır.

Hareketsiz yaşam tarzından ve aşırı yağlı besinlerden uzak kalınmalıdır. Böylece yeniden obezite ameliyatı olunmasına gerek kalmaz.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Merak edilen obezite ameliyatı cerrahisi yüksek teknoloji üzerinden bu uygulamayı sunduğundan hızlı bir şekilde etkili oluyor.

Fakat ameliyattan sonra obezite hastalığı kademeli bir şekilde kayboluyor.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Kadar Sürede, Ne Kadar Kilo Veriliyor?

Obezite cerrahisi sonrasında 30 gün içerisinde 15 kilo,90 günde 30 ve 6 ay içerisinde 50 kilo atılabiliyor. Bu nedenle obezite cerrahisi oldukça etkilidir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkün?

Obezite cerrahisi sonrasında 1-2 gün sonrasında iş hayatına dönülebilir. Fakat bazı durumlarda hastanın ameliyattan sonra 24 saat hastanede kalması mümkün olabiliyor. Obezite tedavisi için obezite ameliyatı ve ilaç tedavisi haricinde etkili egzersiz programları uygulanabilir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir