Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Varis Tedavisi

Varis Tedavisi

haber haber -
15 0

Varis Tedavisi

Varisli damarlar için en uygun tedavi varis tedavisi son yıllarda oldukça ilerleme sağladı. Hasarlı damarları eritmek için bir köpük solüsyonunun kullanılmasını içeren kocaeli skleroterapi yeni bir tedavi yöntemi olarak son derece etkilidir.

İşlem genellikle lokal anestezi altında yapılır. İyileşmeye yardımcı olması için doktorunuz tarafından varis tedavisi sürecinde size ağrı kesici ilaçlar da veriliyor.

Varisli damarlar genellikle işlemden sonraki bir hafta içinde iyileşmeye başlayacaktır. Ancak sonuçların kalıcı olabilmesi için birden fazla seans gerekebilir.

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Damarlardaki hasarların ciddiyetine, konumuna ve boyutuna bağlı olarak en iyi varis tedavisi her hasta için farklılık gösterecektir. Kocaeli ameliyatsız varis tedavisi konusunda ülkemizde en iyi uzmanlardan biri olan Doç. Dr. Orhan Fındık doğru tanı ve doğru damar haritası ile hastaları bu sorundan kurtarıyor. Yapılan tedaviler;

 • Skleroterapi
 • Glue
 • Radyofrekans- Lazer tedavisi
 • Miniflebektomi
 • Klasik cerrahi
 • Perforan Ven Yaklaşımı Tedavisi

alanları olarak sıralanmaktadır.

Kocaeli Varis Tedavisi, durumunuza göre en iyi tedavi yolunu belirleyecek ve kısa sürede sizi bu sıkıntıdan kurtaracaktır.

Varis bilindiği gibi damarlardaki (toplardamarlarda) genişleme sorunudur. Dışarıdan görülebilen varisler olabileceği gibi görünmeyenler de vardır.

Damarlarda oluşan tıkanmalar ve kalp kapaklarının iyi derecede çalışmamasından kaynaklanan varislerin tedavi edilmesi hem sağlık açısından hem de estetik açıdan yararlı olacaktır. Ayrıca bozulan yaşam kalitesi iyileşecektir.

Varis varlığı bacaklarda ağrıya yol açar. Uzman, hangi prosedürün sizin için en iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Bazı tedaviler lazer tedavisi ve endotermal ablasyonu içerir. Bu prosedürler, damarın içini ısıtmak için yüksek frekanslı radyo dalgalarını kullanır.

İşlem bir saat boyunca gerçekleştirilebilir. Varisli damarlar, hamilelik ve obezite gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Bu durumun aile öyküsü olan kişiler de daha yüksek risk altındadır. Sigara içmek ayrıca venöz yetmezlik gelişme riskini artırır. Bacakların etrafında bir şişlik veya kaşıntı fark edebilirsiniz doktora gitmeniz gerekecektir.

Varisli birçok kişi herhangi bir fiziksel belirti yaşamazken, bazıları yaşa balı olarak hafif bir ağrı veya baskı hissedebilir. Daha şiddetli semptomlar kanama, ülserasyon olarak sıralanabilir. Durum tedavi edilmezse ciltte yara izlerine neden olur. Varisli damarlar tedavi edilmezse durum ilerleyecek ve hatta derin ven trombozuna neden olabilir.

Doktorunuz kapsamlı bir değerlendirme yapacak ve belirtilerinizi ve aile geçmişinizi soracaktır. Varisli damarlarınız olup olmadığını belirlemek için bacaklarınızı muayene edecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir