Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt Bakımı
  4. »
  5. Zeytinyağının Cilde Faydaları

Zeytinyağının Cilde Faydaları

haber haber -
39 0

Günümüzde kolay bir şekilde ulaşılan, sağlığa faydası tartışılmaz olan zeytinyağı, bitkisel yağlar içinde cilt bakımı için önde gelen bir bitkisel yağdır.

Yapısındaki, C, E vitamini, omega-3 yağ asitleri olmak üzere, birçok vitamin ve mineral zeytin yağını liste başı yapmaktadır. Cilt bakımı konusunda ürünlerle iç içe kullanılmakta, sabun, duş jeli, krem ve maske şeklinde cilt sağlığına hizmet etmektedir.

Dünyanın en uzun ömürlü ağacı olan zeytinyağı, insanlar için de yaşlanma karşıtı etkisiyle, özünü pozitif yönde yansıtmakta. Koruyucu içeriği, bozuklukları onarıcı özelliği ve zararsız yapısı ile saç ve cilt maskelerinin olmazsa olmazlarından. Peki zeytinyağının cilde faydaları nelerdir?

Faydalarından önce, zeytinyağının avantajlarından bahsedelim; kolayca uygulanması, ucuz ve piyasada ulaşılabilir olması, güvenirliği, zararsız oluşu organik yağın sağladığı önemli avantajlardır.

Nemlendiricidir: Doğadaki en iyi nemlendiricidir. Cilde nüfuz etmesi oldukça hızlı ve derinlemesinedir. Kuru ciltler için kalkan görevi görür.

Kaşıntı ve Kızarıklıkları Önler: E vitamini içeriği ve antioksidan özelliği ile cilt sorunları için savaşır. Bal ile yapılan cilt maskesinin donanımı, cildi besleyen ve nefes aldıran bir özellik kazandırır.

Cilt Lekelerini Giderir: Dış etkilerden kaynaklanan ve ciltte oluşan lekeleri giderir, cilt renginin normal tonlarına kavuşmasını sağlar.

Akne ve Sivilce Tedavisinde Kullanılır: İçeriğindeki koruyucu maddeler, iltihaplarla mücadele eden bir özelliğe sahiptir. Limon ile elde edilen zeytinyağı maskesi, cilt için pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandırır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir