Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Vücut Bakımı
  4. »
  5. Batık Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Batık Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

haber haber -
34 0

İstenmeyen tüylerde kurtulmak için uygulanan yanlış yöntemler, vücudun çeşitli bölgelerinde tüy batmalarına neden olabilir. Bu batık tüyler pürüzsüz bir cilde sahip olmayı engeller. Özellikle yaz aylarında kol, koltuk altı ve bacak bölgesinde yer alan batık tüylerden kurtulmak için bir kaç önemli noktaya dikkat etmek gerekir.

  • Banyo esnasında cildi keselemek, batık tüylerin oluşumunu önler. Duş alırken orta sertlikte bir lif ile cildi keselemek batık oluşumunu engelleyecektir. Yalnız bu aşamada çok fazla ovalama yapmamak, cildi tahriş etmemek gerekir.
  • Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmak batık tüy oluşumunu önler. Direkt kıl köklerine işleyerek yapılan bu uygulamada batık tüy oluşmaz.
  • Yapılan ağda ya da epilasyondan sonra tüy azaltıcı krem kullanılması tüylerin daha az ve daha cansız olarak çıkmasını sağlar. Bu da batık tüyleri engellemekte etkilidir.
  • Nemlendirici kullanmak, kıl köklerinin yumuşamasını sağlar. Bu da tüy batmasını engeller.

​Batık tüyleri engellemek için yukarıdaki maddelere dikkat etmenin yanında bazı doğal karışımlar da uygulanabilir. Bu doğal karışımlardan aspirin ile hazırlanan karışım haftada bir kere uygulandığında kısa sürede sonuç vermeye başlayacaktır.

Batık Önleyici Karışım

Aspirinli batık önleyici karışım için 1,5 su bardağı kaynamış suyun içine 5 adet aspirin koyun. Eriyene kadar karıştırın. Karışımın dibine çöken tortuyu kullanmayın. Sıvı kısmını püskürtmeli bir şişeye koyun. Haftada 2 kere batık olan bölgeye bu karışımı sıkın. 2 saat sonra durulayıp kurulayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir