Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt Sorunları
  4. »
  5. Cilt Gözeneklerinden Kurtaracak Basit Yöntemler

Cilt Gözeneklerinden Kurtaracak Basit Yöntemler

haber haber -
31 0

Çevre koşulları, kalıtsal özellikler ve yanlış cilt bakım uygulamaları sonucunda oluşan büyük cilt gözenekleri hem sağlık açısından hem de estetik görünüm açısından sorun teşkil etmektedir. Görüntü haricinde sağlık açısından olumsuz etkileri sebumun ve kirlerin birikmesi sonucunda sivilce ve siyah noktaların oluşmasını kolaylaştırmaktadır. Ancak cilt gözeneklerinden kurtaracak basit yöntemler mevcuttur. Bazı kurallara dikkat edilmesi yeterli olmaktadır.

Cilt Temizliği, Maske ve Peeling

En temel konulardan birisi de şüphesiz ki cilt temizliği ve peeling uygulamalarıdır. Fazla umursanmayan bu temel uygulamaların gözenek küçültme etkisi inanılmazıdır. Her gün makyaj ve kirlerden yüzü arındırmak için yapılan cilt temizliği cilt gözeneklerini kirlerden arındırarak nefes almasını sağlamakta, kolay nefes alan ciltte gözenekler fazla alana ihtiyacı kalmadığı için küçülmekte ve sıkılaşmaktadır. Haftada 1 kez yapılan peelingin de etkisi aynı olup ekstra olarak ölü derinin uzaklaştırılmasını ve cildin yenilenerek gözeneklerin yok olmasını sağlamaktadır. Son olarak sıkılaştırıcı özellikteki maskeler de gözenek kapatıcı basit yöntemler içinden bir tanesidir.

Buhar Banyosu Gözeneklere Faydalıdır!

Peelingde olduğu gibi buhar banyosu da cildi kirlerden derinlemesine arındırmaktadır. Kirden arınan cilt kendiliğinden fazla büyüyen gözenekleri kapatmaktadır. Aynı zamanda dokuların sıkılaşmasını da teşvik etmektedir.

Buz ve Nar Suyu Uygulaması

Cilt temizliğini uygun şekilde düzenli olarak yaptıktan sonra gözeneklerin küçüldüğünü gözle görmek mümkün hale gelmektedir. Ancak bir adım daha ileriye gidebilmek, süreci hızlandırmak için buz haline getirilen doğal nar suyunu gözenekli alanlara gezdirerek masaj yapmak etkiyi müthiş arttırmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir