Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt Bakımı
  4. »
  5. Sivilce Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Sivilce Nedenleri ve Çözüm Önerileri

haber haber -
30 0

Birçok insanın cilt problemlerinden birisi olan sivilceler ile adeta başı derttedir. Aslında sivilcelerin büyük ölçüde önüne geçebilmek ve oluşumunu engellemek için, nedenlerini ve çözüm önerilerini çok iyi bilmekle başlamak gerekiyor.

Ergenliğe geçiş döneminde çıkan sivilcelerin yanında, sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve diğer zararlı dış etkenlere bağlı da sivilce oluşumu çok sıklıkla görülen bir durumdur. Aşırı yağlı yiyecekler, alerjik etkenlere neden olabilecek gıdalar ve asitli içecekler tespit edilerek beslenme programı içerisinden çıkarılmalıdır. Cildin nemsiz kalması da direkt olarak sivilce oluşumunu tetikler. Mutlaka bol su tüketilmeli ve dışarıdan da nem takviyesi düzenli olarak sağlanmalıdır. Herkes, kendi cilt tipine uygun olan temizleyici ve nemlendiricileri kullanmalıdır.

Sadece besin ya da dış etkenler ile değil, aşırı stres, yorgunluk ve bunun gibi ruhsal problemler de sivilce oluşumunu meydana getirir. Bu nedenle olabildiğince stressiz bir hayat düzeni sağlanmalı, cilt dinlenmesi için uyku düzenine dikkat edilmelidir.

Cildin temizlenmesi, nemlendirilmesi gibi etkenlerin yanında, cilde temas eden her yüzeyin de temiz kalması çok önemli. Ellerimizi temiz tutmak, yastık çarşafını ve havluları sıklıkla değiştirmek gibi alışkanlıklar da, daha hijyenik bir kullanım alanı sağlayacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir