Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt Bakımı
  4. »
  5. 4 Adımda Yaza Hazırlanın!

4 Adımda Yaza Hazırlanın!

haber haber -
25 0

Hava sıcaklıkları arttıkça, cilt sorunları daha sık ortaya çıkabiliyor. Bunun nedeni ise geçirdiğimiz sıcak günler ve nemli hava. Kişinin kendisini salmasına neden olan hava şartları, cilt bakımının da ihmali anlamına geliyor. Ancak uygulayabileceğiniz birkaç pratik işlem sayesinde, yaz mevsimine ve tatile hazırlanabilirsiniz. Daha bakımlı görünmenizi sağlayacak ciltten, makyaja ve saçtan, tırnağa kadar 4 adımda bakım önerileri sizlerle!

Cilt Bakımı

Yaz döneminde kuru cilt sorunu daha kolay ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle sağlıksız ve kötü görünümün önüne geçmek için, koruma faktörü yüksek güneş koruyucular kullanarak cildinizi korumalısınız. Güneşin zararlı ışınlarından korunduğunuzda, cildiniz daha parlak ve sağlıklı bir görüntü verecektir.

Pedikür ve Manikür

Yaz mevsimi akla gelince, hem günlük hayatta hem de tatil beldelerinde açık ayakkabılar tercih edilir. Bu da manikür işleminin yanı sıra, pedikür zorunluluğunu ortaya çıkarabilir. Güzel görünen el ve ayaklar için mutlaka pedikür ve manikür işlemlerini yaptırmalı, el ve ayaklarınızı sabah akşam kremlemelisiniz.

Makyaj

Yaz günlerine özel makyaj uygulamaları sayesinde, tazecik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yaz makyajı yaparken, doğal bir makyaj olmasına özen gösterin. Nemli ve sıcak havalarda ağır makyaj yapmak, hem kötü görünüm oluşturur hem de kişiyi sıkıntıya sokabilir. Bu nedenle zaten bronzlaşmaya başlayan teninize hafif bir allık sürebilir, kirpiklerinize rimel uygulaması yaptıktan sonra, alımlı gözler için eyeliner kullanabilirsiniz. Dudaklarınız içinde meyve özlü parlatıcılar yeterli olacaktır.

Saç

Yaz mevsimi sıcak ve nemli geçtiği için, ağır saç modelleri ve saça fön uygulaması tercih edilmemeli. Bunun yerine uzun saçları at kuyruğuyla toplayabilir, kibar bir topuz yaparak kendinizi dışarı atabilirsiniz. Saçlarınız kısaysa çok hafif sprey kullanarak, saçınıza hareket kazandırmanız mümkün. Herşeye rağmen saçınızı salmak istiyorsanız, bir saç bandı kullanmak sizi sıkıntıdan kurtaracaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir