Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yüz Bakımı
  4. »
  5. Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

haber haber -
57 0

Ciltteki gözenekler cildin hava almasını sağlamak gibi önemli bir işleve sahiptirler. Dolayısıyla cilt sağlığınız için gözeneklerin açık tutulması çok önemlidir. Cildinize uygulayacağınız günlük temizlik cilt gözeneklerinizi açık tutacağı gibi, gözenek sıkılaştırıcı maske ile cildinizi pürüzsüz görünüme kavuşturmak ve sıklaştırmak mümkündür.

Gözeneklerin Sıkılaştırılması İçin Ne Yapmalı

Cildiniz çabuk yağlanır. Bu yağlanma günün getirdiği terleme, kir gibi unsurlarla birleştiğinde cildinizdeki gözenekler de tıkanırlar. Bu durum ciltte sivilcelere, aknelere ve iltihaplara da neden olur. Cildinizde böylesine kötü durumların oluşmaması için günlük olarak cilt temizliği yapmanız çok önemlidir. Bu günlük temizliğin yanı sıra cilt bakımı için de zeytinyağı kullanabilirsiniz. Zeytinyağı cildinizi parlak tutar, yumuşatır ve tıkanmış olan gözenekleri açar. Zeytin yağını cildinize uygularken masaj şeklinde ovalayarak yedirmeniz gerekmektedir. Sonrasında buhar masajı da uygulanırsa gözenekler sıkılaştırılacaktır.

Yine evde hazırlayabileceğiniz kil maskeleri de cilt gözeneklerini sıkılaştırır.

Limon suyunun da cildi sıkılaştırıcı etkisi bulunmaktadır.

Genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması için kullanılacak bir diğer ürünse yoğurttur. Yoğurt doğal güzelleşme maskelerinden birisidir.

Yine salatalık yüz bölgesinde bulunan gözeneklerin küçülmesinde ve sıkılaştırılmasında kullanılabilecek doğal bir ürün olarak bilinmektedir.

Doğal Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

  • 2 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 4 tatlı kaşığı şeker
  • Birkaç damla limon

Tüm malzemeleri tavsiye edilen miktarlarda karıştırın. Temiz cilde karışımı sürüp 25 saniye kadar bekleyin. Daha sonra soğuk su ile cildinizi yıkayın. Haftada 3-4 kez düzenli uygulanmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir