Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Cilt Bakımı
 4. »
 5. Yoğurt Maskesinin Cilde Faydaları

Yoğurt Maskesinin Cilde Faydaları

haber haber -
30 0

Yoğurt faydalı bir besin olduğu kadar, cilt bakımı ve güzellik içinde önemlidir. Solgun ciltleri canlandırmak, kırışıklıkları gidermek, sivilce ve siyah nokta problemlerinden kurtulmak için yoğurt kullanılmaktadır. Çünkü yoğurdun içeriğinde faydalı mineraller ve vitaminler bulunmaktadır. İçeriğinde B2, B12, B5 vitaminleri ve Çinko, Laktik Asit ve Kalsiyum barındıran yoğurt, cilt bakımında büyük rol oynayan doğal gıdalardandır.

Yoğurt Maskesi Tarifleri

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı sade yoğurt

Uygulanışı: Yoğurdu başlı başına bir maske olarak kullanabilirsiniz. Diğer hiçbir malzemeye gerek duymadan, 1 yemek kaşığı yoğurdu yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra, cildinizi soğuk suyla temizleyin. Bu maskeyi haftada 3 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Cilde Parlaklık Veren Yoğurt Maskesi

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı sade yoğurt
 • 1 çay kaşığı yulaf ezmesi
 • 1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bütün malzemeleri uygun bir kaba alın. Malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Yüzünüze uyguladığınız maskenin, ince bir tabaka halinde olmasına dikkat edin. Maskesi cildinizde 15 dakika beklettikten sonra, ılık suyla durulayın. Bu işlemin ardından cilt kuruluğu söz konusu olursa, nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Bu maske cildinize parlaklık verecek ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Lekeler İçin Yoğurt Maskesi

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı sade yoğurt
 • 1 çay kaşığı bal
 • 2 tane çilek

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Öncelikle çilekleri bol su ile yıkayın. Ardından uygun bir kabın içine alarak, çatalla ezin ve püre haline getirin. Üzerine bal ve yoğurdu ekleyip iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı tüm yüzünüze uygulayın. Bu uygulama esnasında göz ve dudak çevrenize, maske uygulamaktan kaçının. Maskeyi cildinizde 15 dakika bekletin ve bol suyla temizleyin. Bu maske sayesinde cildinizde oluşan lekeler azalacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir