Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Açık Emar Yöntemleri

Açık Emar Yöntemleri

haber haber -
20 0

Açık Emar Yöntemleri

Tıp alanında en gelişmiş görüntüleme tekniklerinden biri açık emar teknolojisidir. Bu nedenle sahip olduğu farklı teknolojik özellikler vardır.  Hastanın görüntülenmek istenen hücrelerinin net görüntüsü alınabilir.  Yüksek dereceli teknolojik imkanları vardır. Cihazın 3 tarafı açık ve geniş bir sistem ile geliştirilmiştir. İşlem sırasında hastanın yanında refakatçisi yer alır. İşlem sırasında hasta rahatlamak için müzik dinleyebilir ve yakını ile konuşabilir.

Kapalı görüntü alınan ve tüm vücut hücrelerinin en ayrıntılı şekli ile görüntülenmesini sağlayan tekniğe açık emar denir. Kapalı emar teknolojisinde her hücrenin vücuttan alınması mümkün olmayabilir. Klostrofobi gibi rahatsızlıkları olması nedeni ile emar çektiremeyen hastalar düşünülerek geliştirilen bir tekniktir. Hastalara büyük avantajlar sağlar.

Açık Emar Kimlere Uygulanır?

Yaşı ilerlemiş ve refakatçisi olmadan emar çekilmesi mümkün olmayan insanlar, aynı pozisyonda uzun süre kalması mümkün olmayan ve hareket kısıtlılığı olan hastalar, klostrofobisi olan kişiler ve bebekler için uygulanır. Açık emar çok kısa sürede çekilebilen bir işlemdir. İşlem sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı oluşması söz konusu değildir. Kapalı emar tekniğine göre yan etkisi çok azdır.

Anestezi İle Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Rahim filmi çektirme işlemi sırasında ağrı ve acı hissi oluşabilir. Bu durumu daha konforlu hale getirmek ve korkuları ortadan kaldırmak için anestezi ile birlikte işlem yapılır.  Hafif anestezi tekniği ile rahim filmi çektirme işlemi çok kolay ve ağrısızdır. Anestezi tekniği ile uygulanması rahim filmi fiyatları üzerinde etkilidir. Bu nedenle işlem öncesinde hekiminize danışarak bu konu hakkında bilgi almalısınız.

Jinekolojik hastalıkların tespiti için doktorlara yardımcı olan etkili bir tanı yöntemidir. Bu görüntüleme tekniği sayesinde rahim içi net bir şekilde görüntülenir. Daha doğru teşhis konulur. Jinekolojik hastalıkların erken dönemde teşhis edilmesine imkân tanır. Hastalıkların ilerlemesini engelleyeme özelliğine sahip bir tekniktir. Bu nedenle hekiminiz tavsiye ediyorsa rahim filmi fiyatları konusuna takılmadan mutlaka işlemi yaptırmalısınız.

Rahim Filmi Kullanım Alanları

Jinekolojik hastalıkların tespitinde, tüp bebek tedavisi öncesi anne adayının tüplerinin görüntülenmesi ve over kanseri gibi ciddi hastalıkların tedavi planının belirlenmesinde kullanılır. Detaylı görüntüleme imkânı oluştuğu için etkili bir tetkiktir. Hastalara ve doktorlara avantajlar sağlar. Hastalara tedavi için zaman kazandırır. Rahim filmi fiyatları hastaları zorlayan maliyetler değildir. Bu nedenle ileri teknolojiyi uygun fiyatlara kullanabilirsiniz. Rahim içinde olan yapıların daha net ve doğru şekilde görüntülenmesini sağlayan bir tekniktir.

Hastalıkların doğru teşhis edilmesi insan sağlığının sürdürülmesi için gereklidir. Yanlış tanı konulmasının en önemli nedeni eksik ya da yetersiz tetkiklerin kullanılmasıdır. Özellikle vücut içi görüntüleme teknikleri doktorların tanı koymasını kolaylaştırır. Son teknolojinin ürünü olan bu tetkik sayesinde hem maddi hem de manevi avantajlar kazanılır. Rahim filmi ücreti uygun maliyetlere sahiptir ve ihtiyacı olan her hasta çektirebilir.

Rahim Filmi Nasıl Uygulanır?

Rahim ağzına ince bir kanül yerleştirilir. Bu kanülden rahim içine kontrast madde verilir. Bu madde tüplerin ve diğer rahim için yapıların içerisine girer. Sıvının ilerlemesi ile birlikte skopi altında görüntü alınır. Alınan görüntü ile birlikte tanı konulur. Tüp bebek tedavisi olan çiftlerin tedavi maliyetlerini yarı yarıya indirebilir. Bu nedenle rahim filmi ücreti tedavi masrafları ile karşılaştırıldığında avantajlıdır.

Rahim Filmi Fiyatları

Hastanenin tedavi maliyetleri, hekimin işlem ücreti, işlem sırası ve anestezi kullanılıp kullanılmadığı dikkate alınarak rahim filmi ücreti belirlenir. Hastanenin kendi fiyat politikası farklıdır. Son teknolojiye sahip olan yeni nesil cihazları kullanan kurumlarda rahim filmi ücreti için gerekli donanımın olması önceliğiniz olmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir