Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır?

Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır?

haber haber -
9 0

Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır?

Uygulanan karbon peeling koyu tenli kimselere lazer epilasyon tedavisi yapılabilmesi için tercih edilen bir işlemdir.

Bu işlemde temiz bir cilt üzerine karbon sıvısı dökülür ve daha sonra emilimi sağlanır. Emilen karbon ile lazer epilasyon gerçekleşir.

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

Cildin nem dengesini koruyan karbon peeling aynı zamanda cildin renk dengesini sağlar ve nem dengesini düzenler. Aynı zamanda karbon peeling kişiye farklı faydaları da sunar.

Karbon Peeling Öncesi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Karbon peeling tedavisi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Kişiler bunlara dikkat ederek iyi bir tedavi süreci geçirebilirler.

Karbon peeling tedavisi olan kimseler doktor tavsiyesi ve kuralları dışına çıkmayıp aynı şekilde verilen ilaçları zamanında ve doğru bir şekilde kullanmalıdır.

Karbon peeling sonrası aynı zamanda rutin kontroller aksatılmaması tavsiye edilir. Tedavi öncesinde ise mutlaka sigara ve alkol tüketimi son bulmalıdır.

Bunun nedeni ise kişinin tedavi ve iyileşme süresinin olumsuz etkilenmemesidir.

Karbon Peeling Fiyatları

Karbon peeling tedavisi olacak kişilerin merak ettikleri ve dikkat etmesi gereke hususlardan birisi fiyat konusudur.

Kişiler karbon peeling tedavisi öncesi detaylı ve kapsamlı bir araştırma içerisine girerek en deneyimli doktor adayını bulması tavsiye edilir.

İstenilen özelliklere sahip doktor adayları bulunduktan sonra ise aralarından en uygun fiyat garantisi sunan tercih edilir. Bu şekilde kişiler karbon peeling tedavisini son derece uyguna getirirler.

Bununla birlikte karbon peeling fiyat konusunu etkileyen bir diğer faktör ise kişinin tercih etmiş olduğu klinik ve tedavi yöntemi seans işlemdir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama kişilere uygulanan son derece iyi bir estetik tedavidir. Bölgesel kilo alımı sonucu kişilerde meydana gelen orantısız kilo alımı kişiyi son derece olumsuz etkiler. Yağ birikimi kilo birikimi ile kişiyi olumsuz etkileyen bu faktör kişiyi bölgesel zayıflama tedavisine iter.

Genel kapsamda bölgesel zayıflama tedavisi son derece etkili bir işlemdir. Bu tedavi ile birlikte kişiler hayal ettikleri görünüme sahip olabilirler.

Gelişen imkânlar ve teknoloji sayesinde bölgesel zayıflama insanların yardımına koşan bir tedavi türüdür. Bu tedaviyi olacak kimseler ise genel olarak vücutlarından şikayetçi olan kimselerdir.

Bir noktada birleşen yağ ve kilo estetik görünümü bozarak kişinin sosyal ve özgüven durumunu oldukça kötü etkiler. Bu nedenden dolayı mutlaka bölgesel Zayıflama tedavisine başvurulması tavsiye edilir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Uygulanan bölgesel zayıflama tedavisi farklı yöntem ve çeşitler ile birlikte yapılan bir işlemdir. Bu tedavi yöntemlerinden başlıca olanı liposuction işlemdir.

Bu işlemde kişinin bölgelerinde bulunan yağlar kolay bir şekilde alınır ve bu sayede kişi istenilen vücut yapısına sahip olabilir.

Bölgesel Zayıflama Çeşitleri

Bölgesel zayıflama tedavisi olacak kimseler genel olarak vücudunda yağ problemi bulunan kimselerdir. Bu tedavi ile birlikte kişiler fit bir yapıya sahip olabilirler.

Farklı şekil ve çeşitlerde yapılan bu tedavi kendi arasında çeşit Farklılık gösterir. Ultranik ses dalgaları ve elektro terapidir.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bölgesel zayıflama tedavisine ihtiyaç duyan kişilerin fiyat konusunda önceden detaylı bir araştırma içerisine girmelidir.

Ayrıca, bölgesel zayıflama fiyat konusunu etkileyen faktörlerden başlıca olanı kişinin tercih etmiş olduğu doktor adayı ve klinik tercihidir.

Bununla birlikte uygulanan tedavi ve yöntemi de bu detayı etkileyen faktörler arasında kendini gösterir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Uygulanan soğuk lipoliz cihazının bir kolu kişinin yağ bölgesine konulur. Daha sonra soğutma işlemi yapılır ve yağların parçalanması sağlanır. Aynı zamanda soğuk lipoliz işleminin yapılacak olduğu bölge temizlenir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Kemik dokusu bulunmayan hemen hemen herkese bu işlem yapılabilir. Bu kapsamda; soğuk lipoliz kişinin vücudunda bel basen gibi bölgelerde yağ bulunması ile bu tedavi gerçekleşir.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir