Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

haber haber -
14 0

Burun Estetiği (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun estetiği sağlıklı bir şekilde nefes almak ve yüz hatları ile uyum sağlayan bir burun formuna sahip olmak amacıyla yapılır. Son dönemlerin en çok tercih edilen operasyonlarından biri olan burun estetiği uzman hekimler tarafından en yeni yöntemlerle uygulanır. Yapılan işlemler neticesinde yüzdeki altın oran ölçüleri yakalanır ve bu durum kişiyi psikolojik açıdan rahatlatır. Kendisini ayna karşısında daha çekici ve alımlı hisseden kişilerin özgüveni artar.

Dolayısı ile rinoplasti burundaki asimetri problemlerine son vererek yaşam kalitesini yükselten cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle burun estetiği olmak isteyen kişilerin ön görüşme sırasında burun estetiği fiyatları hakkında bilgi sahibi olması gerekir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Cerrahi bir operasyon olan rinoplasti burun estetiği olarak bilinir. Cerrahlar tarafından yapılan operasyonlar neticesinde burun yüz hatları ile uyumlu hale gelir.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplast Nasıl Yapılır?

Rinoplasti ameliyatı hekim tarafından yapılan incelemeler ve hastanın beklentisi doğrultusunda gerçekleşir. Buna göre burun estetiği sırasında hastaya genel anestezi uygulanır ve hasta operasyon sırasında uyutulur. Burundaki şekilsel bozukluğa bağlı olarak hastaya açık ya da kapalı rinoplasti uygulanır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun yapısından ve şeklinden hoşlanmayan her kişiye burun estetiği operasyonu uygulanır. Görsel açıdan daha güzel bir görüntü elde etmek ve burunun fonksiyonlarını daha sağlıklı hale getirmek amacıyla da burun estetiği tercih edilir.

Burun Yapısı Nedir?

Burun kemik ve kıkırdaktan meydana gelen önemli bir organdır. Koku almayı sağladığı gibi rahat nefes almaya yardımcı olur. Burun yapısında doğuştan şekilsel bozukluklar olabileceği gibi sonradan meydana gelen kaza ve travmalar neticesinde de deformasyonlar görülebilir.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Her cerrahi operasyonun kendine özgü işlemleri ve tedavi yöntemleri bulunur. Bu nedenle burun estetiği maliyetleri hakkında net bir fiyat söylemek mümkün değildir. Güncel burun estetiği fiyatları hakkında araştırma içerisinde olanlar bu konuda deneyimli hekimlerden yardım alabilirler.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatında kullanılan açık rinoplasti daha çok burunu yeniden şekillendirmek ve burundaki deformasyonları ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. Ameliyat sonrası iz oluşumundan dolayı pek tercih edilmez.

Kapalı rinoplasti ameliyatında ise buruna yapılacak tüm müdahaleler burun delikleri aracılığı ile yapılır. Bu nedenle ameliyat sonrası herhangi bir dikiş izi bulunmaz. Hem hastalar hem de hekimler tarafından en çok tercih edilen yöntem kapalı rinoplastidir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği burun deformasyonlarını düzeltmek, kemerli görüntüyü sonlandırmak, burun genişliğini daraltmak ve burun ucu düşüklüğünü düzeltme gibi durumlarda kullanılır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Daha çok bayanlar tarafından tercih edilen burun estetiği günümüzde erkeklere de uygulanır. Estetik kaygı ile yapılan operasyonlar neticesinde daha güzel bir burun formu elde edilir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiği yaptırmak isteyenlerde aranan en önemli kriter gelişim dönemini tamamlamış olmasıdır. Kişinin kemik yapısı ve vücut hatları tam manası ile oturduktan sonra çeşitli estetik operasyonlar uygulanabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin geliştiği günümüzde burun estetiği ameliyatları farklı yöntemler şeklinde uygulanır. Bu doğrultuda en çok tercih edilen burun estetiği ameliyat çeşitleri açık ve kapalı rinoplasti, tamponsuz burun estetiği operasyonu ve üç boyutlu yapılan burun estetiği ameliyatlarıdır. Her ameliyatın maliyeti değişkenlik gösterdiğinden dolayı burun estetiği fiyatları kişiye özel şekillenir.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği sonrası hastanın dinlenmesi ve düzenli uyku uyuması gerekir. Bunun dışında beslenme oldukça önemlidir. Burun estetiği burnu hassas yapacağından dolayı dış darbelere karşı burnu koymak gerekir.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/  bilgi için hemen tıklayın.

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir