Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Lipomatik ve J Plasma Yöntemleri

Lipomatik ve J Plasma Yöntemleri

haber haber -
7 0

Lipomatik ve J Plasma Yöntemleri

Yüksek hacimli FDA onaylı olan lipomatik aslında bir nevi liposuction işlemidir. Vücudun her yerine yapılan bu işlem ile yağ aldırma işlemi yapılmış olur. Bu da kişiler için oldukça avantajlı bir işlemdir. Vücudun belli başlı yerlerinde oluşan yağlar vücudun şeklinin ve dengesinin bozulmasına yol açar. Bu yüzden uygulanan lipomatik işlemi ile titreşimli kanüller yardımıyla yağ oranı dengelemeye çalışılır.

Lipomatik Nasıl Yapılır?

Yağ aldırma işleminde ilk önce doktor hastayı muayene ettikten sonra nerelerden yağ alınacağını ne kadar yağ alınacağını hesaplar. Daha sonra lokal anestezi ya da anestezi ile yapılacağına karar verildikten sonra ameliyathane hazırlanır.

Titreşimli kanüller sayesinde kişilerin vücudunda ufak delikler açılarak yağ alma işlemi gerçekleştirilir. Ağrısız acısız bir şekilde olan bu işlem hem hızlı biter hem de iyileşme süreci de oldukça hızlıdır.

Lipomatik Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lipomatik yağ aldırma işlemi kişinin diyet ya da spor ile bir türlü vücudundan atamadığı yağlardan kurtulmak için yapılan bir işlemdir. Bu işlem vücudun her yerinde uygulanan bir işlemdir. Kişinin bel bölgesi kalça bölgesi çene bacak kol sırt kalça göğsü kısmı ile her yere yapılabilen bir işlemdir.

Yağ Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Bu işlem ile vücudun şeklinin bozulmuş olan yerlerini inceltmek vücudu bir orantı içinde getirmek için oldukça önemlidir. Kişinin hem incelme hem de vücudunun şeklinin yerine gelmesi için yapılır. Bu işlemin birden fazla çeşidi vardır.

Bu çeşitler klâsik lipomatik vaser lipomatik ve lazer lipomatik diye adlandırılan yöntemleridir. Kişi bu istediği yöntemleri doktoruna söyleyerek uygun ise uygulanabilir.

Lipomatik Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lipomatik işlem uygulamadan önce kişi her ne kadar kimyasal ilaç alıyorsa (vitamin kan sulandırıcı kronik rahatsızlıklar için alınan ilaçlar …) bunların tamamını bırakması gerekir. İki hafta kadar önce olan bir sürede kişi alkol sigara uyuşturucu gibi maddeler kullanmamalı ve tuz kullanımından uzak kalmalıdır.  Bunun yanında tıbbi geçmişiniz olup olmadığını ya da bir ilaca alerjinizin olup olmadığını bilmemiz gerekir.

Lipomatik İşleminin Avantajları Nelerdir?

Bu işlemin kişiye sağladığı oldukça fazla avantaj vardır. İşlemin hızlı bir sürede bitmesi iyileşme sürecinin hızlı olması kişinin acı ağrı çekmeden yağlarından kurtulması ve bunun yanında istediği vücuda ve incelmeye kavuşarak sağlıklı bir yaşam geçirmesi lipomatik işleminin sağlamış olduğu avantajlardan sadece bir kaçıdır.

Lipomatik İşlemi Sonrası Bilinmesi Gerekenler?

Lipomatik işleminin yapıldıktan sonra kişi bir gün hastanede kalır. İki hafta boyunca kişi korse takmalıdır. Duş alma sorununu doktoruna sorarak yardım isteyebilir. Herhangi kimyasal madde içmemeli ya da vücuduna sürmemelidir. Herhangi bir problemde doktora başvurmak gerekir.

J_Plasma Renuvion Nedir?

J_Plasma Renuvion işlemi helyum gazının açığa çıkarılarak frekans yöntemi ile açığa çıkarılarak soğuk plazma dışarı çıkarılır ve daha sonra sorunlu olan bölgeye uygulanır. Gençleştirmek için yapılan bu işlem son zamanlarda oldukça gelişim göstermektedir.

J_Plasma Nasıl Yapılır?

Bu işlem öncesinde doktor öncesinde bir kontrol yapılır. Bu kontrol oldukça önemli olup sonrasında işleme başlanır. Gereken her bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

J_Plasma En Çok Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Güvenilir bir uygulama sunan j plasma renuvion işlemi ile cilt dokusunun sıkıştırılması yüz bölgesinin gençleştirmesi ve sıkılaştırma işleminin uygulaması gerekir.

J_Plasma Renuvion Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Ameliyat sürecinin kısa olması olumlu etki vermesi acı ağrı sorunu olmadan yapılan bir işlemdir. Güvenilir bir teknoloji ile kişi de istediği sonuçların ortaya çıkması yüz yüzdür.

J Plasma Renuvion İşlemi Sonrası İyileşme Süreci

J Plasma renuvion işlemi yaptıran kişiler iyileşme sürecinde kimyasal alma sürme olmamalı ya da güneş ışınlarından korunmalıdır. Daha sonra duş alma işlemi belirli bir süreden sonra gerçekleştirilir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir