Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Mide Balonu Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Mide Balonu Nedir ve Kimlere Uygulanır?

haber haber -
32 0

Mide Balonu Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Mideye endoskopik yollarla yerleştirilen silikon balona mide balonu denir. Diyet ve egzersiz sonrası zayıflama mevcut değilse ve kişi ameliyata uygun değil ya da olmak istemiyorsa uygulanan bu yöntem oldukça güvenli bir uygulamadır. Geçici bir kilo verme yöntemi olmasının yanı sıra 1 sene sonunda çıkarılması gereklidir. Balon uygulamaları midede şişirilerek yer kaplayıp porsiyon azaltılması konusunda yardımcı olan bir zayıflama yöntemidir.

Mideye zayıflamayı sağlamak ve obeziteyi önlemek amacıyla yerleştirilen mide balonu günümüzde sıklıkla kullanılan cerrahi olmayan bir yöntemdir. Genel olarak diyet ya da egzersiz sonrası zayıflama sağlayamayan ve ameliyat olmak istemeyen kişilere kolaylıkla uygulanan oldukça güvenli bir uygulamadır. Balon yerleştirilmesinin ardından 1 sene sonunda çıkarılması uygun iken genellikle mide fıtığı ya da midesinde ülser olan kişilere balon yerleştirilmesi uygun değildir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonu uygulamaları için uygun aday olunması adına mutlaka muayene olunması ve süreç hakkında bilgi alınması önem taşır. Uygulama sırasında genel anestezi uygulanarak acı ya da ağrı hissi oluşmaz ve oldukça konforlu bir süreç geçirilir.

Balon işlemi 30 dakika gibi bir sürede tamamlanarak mideye yerleştirilen balon şişirilir ve kişi aynı gün içinde evine dönebilir.

Mideye yerleştirilen ve etkili bir zayıflama yöntemi olan uygulamanın başarılı bir şekilde sürebilmesi için diyet ve egzersiz önerilerine uyulması önem taşır. Aksi halde balon çıkarıldıktan sonra eski kiloya dönülmesi söz konusu olabilir.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Balon uygulamaları gelişen teknolojiye bağlı olarak oldukça güvenli bir şekilde uygulanan etkili zayıflama yöntemlerindendir. Mide balonunun yutulabilir olan formu hap şeklinde olup yutulması sonrasında midede şişmesi beklenir. Hap şeklinde olan yutulabilir elipse balon günlük doktor ziyaretlerinde hemen işleme alınabilir. Mide balonu fiyatları açısından anestezi ya da endoskopiye gerek duyulmamasından dolayı avantaj sağlayan mide balonu uygulamaları arasında en sık tercih edileni yutulabilir balondur.

İşlemler öncesinde ön hazırlık olması için mide asidi azaltıcı ilaç kullanımı fayda sağlarken diyetisyen ve uzman hekimin verdiği önerilere dikkat etmek önemlidir. Bu sayede süreç konforlu ve rahat bir şekilde geçer, kişilerin kilo veriş süreci başarılı bir şekilde tamamlanır.

Yutulabilir mide balonu uygulamaları elipse olarak adlandırılır ve genel olarak hastaların 20 kiloya yakın bir kilo vermesi hedeflenir. Önemli olan durumu kontrol altında tutmak ve kendi kendine mideden atıldıktan sonra sağlıklı beslenme programını bozmadan devam edebilmektir. Bu sayede verilen kilolar geri alınmaz ve sağlıklı bir şekilde zayıflama süreci devam eder.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Mide balonu fiyatları özelinde kullanıcı yorumlarına bakılması halinde oldukça avantajlı olan mide balonu teknikleri son derece güvenilir zayıflama yöntemleri arasında yer alır. Balon işlemleri sonrasında sağlıklı beslenme ve egzersiz programlarına dikkat edilmesi önem taşır. Bu koşulları sağlamayan bireylerin tekrar kilo alması söz konusu olur.

Mideye yerleştirilen balon dışında yutulabilir olanı da mevcuttur. Her iki yöntemde geçici olup son derece güvenilir geçici zayıflama tekniklerindendir.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Diyet ve egzersiz yapılması halinde bir türlü gitmeyen kilolardan kurtulabilmek için cerrahi olmayan yöntemlerden olan balon işlemleri uygulanabilir. Mide balonu fiyatları birçok farklı etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Uygulamalar için önemli olan uygun aday olması ve mutlaka süreçlerin detaylarını bilmek olmalıdır.

Yutulabilir ya da hangi yöntemin kullanılacak olması, hastanede kalış süresi, uzman hekim, klinik, hastanın durumu gibi etkenler maliyetler üzerinde etkilidir. Bu nedenle mutlaka öncelikle süreç hakkında bilgi almak adına randevu alınmalıdır.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ bilgi için hemen tıklayın.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir