Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Duru Güzellik – Duruguzellik.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

haber haber -
18 0

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Bu işlem doğrudan cerrahi olduğunda sadece ameliyathane ortamından uygulanır. Bu doğrultuda hastada maksimum kaliteli mide organı sağlanır.

Ülkemizde tüp mide ameliyatı yaptırmak isteyenler bu ameliyat türünde risk olup olmadığını merak ediyor.

Her cerrahi uygulamada olduğu gibi tüp mide cerrahisinde de düşük düzeyde de olsa bazı yan etkiler görülebilir. Ameliyat sonrasında mide ve çevresinde hafif düzeyde ağrı ve acı hissedilmeyebilir.

Fakat bu yan etkiler hastaların yaşam kalitesini düşürmez. Etkisini genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybeder. Garanti kapsamında uygulanan tüp mide ameliyatı mideye tıbbi tüp takılmasıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Bu uygulama özellikle aşırı yemek isteği olan ve obezite türünden fazla kilolara sahip olan hastalara uygulanabilir. Bu nedenle tüp mide ameliyatı oldukça faydalı ve avantajlı bir işlemdir.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık olarak tüp mide ameliyatları ve mide balonu ameliyatı uygulanıyor. Sizler için en uygun ameliyat türü doktorunuz tarafından belirlenecektir.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Bu işlemde maksimum düzeyde fazla kilo verilmesi için ilk olarak profesyonel doktor tercih edilmelidir.

Çünkü tüp mide ameliyatları bugün amatör türünden klinik merkezleri tarafından da uygulanıyor. Bu doğrultuda minimum düzeyde kilo verilebiliyor.

Kaliteli bir şekilde yapılan ameliyat sonrasında 30 gün içerisinde 15 kilo verilebiliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Bu işlem ortalama olarak 60 yaşına kadar uygulanabilir.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta ise, bu yaş aralığında yer alan hastalarda yüksek kolesterol, yüksek tansiyon ve diyabet gibi kronik sağlık sorunlarının olmamasıdır.

Tüp Mide Ameliyatından Sonrasında Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide cerrahisinden sonrasından mutlaka kaliteli bir şekilde beslenilmelidir. Eski olumsuz beslenme alışkanlıklarına yeniden geri dönüş yapılmamalıdır.

Mümkün olduğu kadar aşırı yağlı besin ürünlerinden uzak durulmalıdır. Günlük düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır. Hareketsiz yaşam biçiminden uzak durulmalıdır.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Bu alanda birçok ayrıntılar merak ediliyor. Bunlar arasında mide küçültme ameliyatı yer alıyor. Mide küçültme cerrahisi de doğrudan büyük yapıda olan midenin gözle görülür biçimde doktor tarafından küçültülmesidir. Bu işlem sonucunda yemek yeme alışkanlığı düzene konulabilir.

Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Bu uygulama pratik bir şekilde gerçekleştirilir. İlk olarak mide küçültme ameliyatı için hazırlık yapılır. Gerekli tıbbi malzemeler hazırlanır.

Akabinde midede kesiler açılarak doğrudan mide içerisine tüp veya balon takılır. İşlem 1 saat içerisinde tamamlanır ve kesiler yeniden kapatılarak ameliyat sonlandırılır.

Mide Küçültme Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Mide ufaltma ameliyatında uygulanan yöntemler tüplü ve balonlu yöntemdir. Her iki mide küçültme ameliyatı risksiz olduğundan güvenle uygulanabilir.

Mide Küçültme Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Mide ufaltma doğrudan 60 yaşına kadar uygulanabilir. Birçok klinik merkezlerinde daha da ileri yaşlara kadar uygulanabilir.

Bu yönde doktorunuz sizleri bilgilendirecektir. İlk olarak bu ameliyat için uygun olup olmadığınıza bakılır.

Mide Küçültme Ameliyatı Süresi Nedir?

Mide küçültme ameliyatlarının en büyük avantajlarından biri de sürelerinin oldukça kısa olmasıdır.

Birçok ameliyat türlerinde süreç oldukça uzundur. Fakat mide küçültme ameliyatlarında süreç maksimum 2 saattir.

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Mide küçültme ameliyatlarının fiyatları düşük olması son derece önemlidir. Bu yönde beklentileriniz doğrultusunda minimum ödeme yapabilirsiniz.

Mide küçültme ameliyatlarının fiyatları rutin olarak yıllık güncelleniyor.

Bu nedenle 2022 yılı içerisinde mide ameliyatını yaptırmak istediğinizde doktorunuzdan bu ameliyatın güncel fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Ameliyat sonrasında beslenme kalitenizin yükseldiğini fark edeceksiniz.

Hastaların bu ameliyat türünden memnun kalması fiyatların düşük olmasında rol alıyor. Ayrıca, mide küçültme ameliyatı fiyatlarının bugün bu denli düşük olmasının ise birçok nedenleri söz konusudur.

https://turkerkarabuga.com.tr/mide-kucultme/ bilgi için hemen tıklayın.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir